в днешния брой ЦСКА с исторически успех над Лудогорец

ЦСКА с исторически успех над Лудогорец

13-05-2021 Тема спорт

ЦСКА най-накрая го направи – победи Лудогорец в София. Стори го от 16-ия опит, като допреди това имаше 11 равенства и 4 загуби. Червените сгазиха съперника с 4:1 на „Армията“. Матей откри още в началото. След това Чарлс удвои, а Сисиньо върна едно попадение. До края обаче Кох и резервата Кайседо оформиха разгрома. Здрави обиди отнесе крилото на гостите Кирил Десподов, който бе целен и с предмети. Червените фенове превърнаха мача в ад за него.
Любослав Пенев и Валдас Дамбраускас бяха направили доста размествания. ЦСКА заигра с висока преса от първия съдийски сигнал, действа много агресивно и още в 4-ата минута поведе. Кери центрира остро от корнер към първата греда, където Матей се отскубна от опеката на Дяков. Нидерландецът отскочи мощно и от ъгъла на малкото наказателно поле вкара с глава в близкия ъгъл – 1:0 след заучено положение. Червените налитаха и пробваха доста флангови атаки. Лудогорец бе извън зоната си на комфорт. Разградчани не успяваха да задържат топката и да пренесат действията в противниковата половина и в първия четвърт час само се бранеха.
Постепенно Лудогорец заигра по-смело и пробва да натисне. Най-активен бе Десподов, който очаквано бе посрещнат на нож от публиката на червените, които не спряха да скандират срещу него. Именно фланговият играч проби отляво в 25-ата минута и стреля по диагонала, но покрай вратата.
Футболът бе бърз, съперниците водеха здрава битка. ЦСКА не допускаше опасности пред Бусато, а в 28-ата минута Синклеър намери непокрития Юга в пеналта, но последният стреля по земя право в Кахлина и пропусна добър шанс. В 39-ата минута Кешерю получи пас от Дяков пред пеналта, завъртя се и шутира на педя покрай левия стълб. До почивката червените организираха добра контра, при която Кери центрира към Варела, а той би от воле, но над гредата.
ЦСКА остави зад гърба си солидна първа част, в която не позволи на гостите да създадат чиста ситуация. На почивката Дамбраускас прибягна до смяна и усилване на атаката. Той извади контузилия се в края на първото полувреме Са и пусна Сотириу, като промени схемата. Над „Армията“ пък заваля дъжд, а кипърецът престоя само 8 минути на терена, защото и той получи травма. Веднага след излизането му ЦСКА удвои. Юга подаде към Кери, който се пребори за висока топка със Сисиньо и я прати в пеналта. Там Чарлс бе изпуснат от проспалите ситуацията Терзиев и Вердон и с десния крак с акробатично изпълнение вкара в горния ляв ъгъл – 2:0 в 54-ата минута.
В 59-ата Десподов с майсторски пас изведе Сисиньо сам срещу Бусато, бразилецът преодоля стража и пусна топката в мрежата – 1:2. Положението бе гледано от ВАР за засада, но такава нямаше. Орлите вкараха с първия си точен удар.
ЦСКА обаче изобщо не бави съперника. В 62-ата минута Варела центрира отдясно в наказателното поле, където Кох бе непокрит и необезпокояван вкара с глава – 3:1. Така ЦСКА затвърди много силната си игра при статични положения в последните мачове.
До края армейците пропуснаха да финализират добре няколко контраатаки. При една от тях Енрике не намери целта. В добавеното време реферът Кабаков първо се смили на Чибота и му вдигна само жълт картон за безумен фаул срещу Турицов, но секунди по-късно го изгони заради претенции. След това Кайседо бе фаулиран в пеналта и Кабаков отсъди дузпа. От бялата точка Кайседо вкара - 4:1. Така ЦСКА спря с разгром черната си серия срещу Лудогорец на „Армията”. И даде заявка за следващия сезон…