в днешния брой Рейнджърс скри топката на Реал

Рейнджърс скри топката на Реал

26-07-2021 Любомир ИЗОВ

Сините бият на „Айброкс“ с 2:1 в първата контрола на Анчелоти, ударите 21:5 в тяхна полза

Рейнджърс свали кралските одежди на Реал Мадрид и заслужено спечели с 2:1 на „Айброкс“ в контрола. Това беше последната проверка за момчетата на Стивън Джерард преди старта на шотландската Висша лига, а в същото време бе неофициален дебют на Карло Анчелоти начело на кралете (б.р. – преди няколко дни играха тренировъчен мач с Райо Валекано -1:1). Сините от Глазгоу скриха топката на своя опонент и тотално го надиграха, а след последния съдийски сигнал статистиката показваше 21 на 5 удара в тяхна полза. Очевидно пред Анчелоти има доста работа за вършене.
Героят на първото полувреме бе вратарят на Белия балет Андрей Лунин, който се отличи с редица феноменални намеси. Рейнджърс започна силно и още във втората минута можеше да поведе. В осмата видяхме може би единственото хубаво нещо, сътворено от Реал. Мартин Йодегор свърши чудесна работа, след което подаде към Родриго. Бразилецът с малко късмет се измъкна от двама защитници, а след това хладнокръвно с десния крак реализира във вратата на Макгрегър.
В следващата атака стражът на Белия балет Лунин показа добър рефлекс след удар с глава на Голдсън. Мачът беше много жив, а голяма заслуга за това имаха момчетата на Стивън Джерард, които сякаш летяха по терена. Не след дълго Марсело изчисти от голлинията, до почивката Лунин се отличи с още две страхотни намеси, а статистиката показваше 18:1 удара в полза на гранда от Глазгоу...
Анчелоти смени разочароващия Лука Йович на паузата и пусна в игра младия Серхио Арибас и така кралете заиграха с фалшива деветка.Сините продължиха да доминират и логичното се случи в 55-ата минута. Тогава ФешънСакала получи топката леко вдясно от вратата на Реал и с бомбен шут не остави шанс на Лунин – това бе първо попадение на замбиеца с екипа на Рейнджърс.
Анчелоти пусна доста младоци, а един от тях - Микел Гутиерес, нямаше късмет и нацели греда. В 76-ата минута Начо беше изгонен за втори жълт картон след грубо влизане в краката на Камара, а буквално в следващата атака СедрикИтен хвърли в екстаз 13 000 души на „Айброкс“. След корнер Реал изчисти топката, но тя попадна на волето на швейцареца, който отбеляза истинско бижу и донесе победата на своя отбор.
Рома пък спечели и четвъртата си контрола под ръководството на Жозе Мауриньо. Но за разлика от предишните три вълците не запазиха суха мрежа. Те се наложиха с 5:2 над унгарския Дебрецен във Фрозиноне. Първото полувреме завърши 2:1 за Рома, а попаденията вкараха БорхаМайорал и Лоренцо Пелегрини. На почивката Жозе пусна голяма част от ключовите си играчи, а Дзаниоло и Един Джеко (на два пъти) също записаха имената си сред голмайсторите.