в днешния брой Локо Пд капарира сребърните медали

Локо Пд капарира сребърните медали

16-05-2021 Тема спорт

Локо Пловдив победи с 2:0 ЦСКА на „Лаута“ и капарира второто място. До края на сезона на съперниците им остават 2 мача, а черно-белите имат 3 точки аванс повече и по-добри показатели в преките двубои. През първата част гостите бяха по-добрият тим, но не вкараха. Головете паднаха в последните 20 минути. Първо след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа за Локо за нарушение на Чарлс срещу Масоеро, която бе реализирана от Димитър Илиев. След това капитанът се разписа отблизо.
Изненадата в състава на ЦСКА бе пускането на Димитър Евтимов за сметка на Бусато. Съперниците се захапаха от началото. Двубоят бе динамичен, но защитите действаха на висота. Първата опасност бе в 11-ата минута, когато Локо направи отлична атака – Илиев намери Илич, а той с едно докосване изведе Георги Минчев. Таранът стреля в близкия ъгъл, но Евтимов изби.
Действията продължиха да се водят предимно в центъра на терена. През първото полувреме ЦСКА имаше лек превес. В 19-ата минута след продължителна атака на червените Вион стреля мощно, но топката профуча над напречната греда. Любослав Пенев пък даде наставления на тима да бъде по-активен в предни позиции и това се случи. Вион пак шутира от дистанция, а малко по-късно Йомов центрира остро за Кайседо, но Пиргов внимаваше и пресече. В 28-ата минута Вион с майсторски пас намери Кайседо зад гърба на отбраната. Таранът влезе в пеналта и стреля през Масоеро по диагонала, но на сантиметри от десния стълб. Така армейците пропиляха добър шанс. Пред отсрещната врата Димитър Евтимов излезе предвидливо извън пеналта и с шпагат изби топката на Момчил Цветанов.
На терена имаше физическа и тактическа битка и голямо надлъгване. ЦСКА взе инициативата и атакуваше повече по десния фланг, където бяха Вион и Йомов. Вляво Енрике имаше много брак в действията и не разви както трябва няколко перспективни нападения. До почивката армейците владееха топката в 65 процента от времето, но Локо се бранеше добре.
Втората част започна обещаващо. В 48-ата минута Минчев се отскубна от Матей и излезе сам срещу Евтимов, но стреля слабо покрай вратаря и Вион ликвидира опасността. Малко по-късно Минчев не успя да засече прострелно центриране на Цветанов по земя. Локо изнесе силно второ полувреме и използваше всеки шанс за нападение. ЦСКА заскърца, така и не стигаше до точен удар. Пенев пък направи три смени накуп, пускайки Турицов, Синклеър и Чарлс.
В 74-ата минута ВАР се намеси за ситуация в пеналта на ЦСКА и се стигна до дузпа. След центриране от фаул в пеналта имаше интервенция на Чарлс срещу Масоеро. Съдията Георги Димитров лично прегледа положението и реши, че има задържане срещу Масоеро. От бялата точка Димитър Илиев вкара в десния ъгъл – 1:0.
Скоро Локо удари пак и сложи точка на спора. В 84-ата минута Умарбаев центрира от фаул в пеналта, Гомис стреля с глава, топката се отклони от Юга и отиде в непокрития Димитър Илиев, който от 6 метра без проблем вкара – 2:0. Голът бе гледан от ВАР, но нередности не бяха открити въпреки претенциите за нарушение срещу Вион.
До края на сезона двата тима имат да изиграят отложените си мачове с ФК ЦСКА 1948 Сф, след това Локо гостува на Арда, а ЦСКА приема Берое. В тези двубои на черно-белите им е необходима една победа, за да вземат сребърните медали. Армейците пък нямат време да ближат рани, защото в сряда имат финал за купата.