в днешния брой Левски пречупи Етър за 8 минути

Левски пречупи Етър за 8 минути

18-07-2021 Тема спорт

Левски завърши с успех предсезонните си контроли – победи с 2:0 изпадналия от елита Етър на „Георги Аспарухов“. Сините започнаха вихрено и още до 8-ата минута реализираха попаденията чрез Здравко Димитров и Мартин Петков, а за тях асистираха Радослав и Борислав Цоневи. През втората част Боби пропусна дузпа – стреля в гредата, а в края най-чистото положение за великотърновци пропусна резервата Кольо Станев.
Треньорът на сините Живко Миланов бе дал почивка на някои от играчите, които използваше най-много в контролите – Симеон Славчев бе извън групата, а Галчев остана резерва. Като титуляр започна първото попълнение на тима Христофор Хубчев, който играеше вляво на отбраната.
Домакините започнаха много агресивно и действаха с голямо настроение. Още в 6-ата минута Левски поведе с първата си по-сериозна атака. В центъра на терена с по-едно докосване отлично разиграха близнаците Цоневи и Марин Петков. След това Радослав Цонев напредна и пусна извеждащ пас в пеналта към Здравко Димитров. Крилото овладя и с мощен шут с левия крак прати топката в близкия десен горен ъгъл – 1:0.
В 8-ата минута Левски удари пак и го направи отново от левия фланг. Здравко Димитров пусна на Боби Цонев в наказателното поле и се завъртя, след което поднесе топката на Мартин Петков. От 10-ина метра за нападателя не бе проблем да я прати в почти опразнената врата – 2:0.
Сините продължиха да тормозят болярите най-често с пробиви по крилата. Етър пък отговори с едно слизане към 16-годишния Андреев, но Томислав Папзов се намеси стабилно. След това пък Георги Александров сбърка с изнасянето, Ивей му отне и влезе в пеналта, стреля по диагонала, но Андреев изби.
В 25-ата минута Димитров центрира отляво в пеналта, а Марин Петков от движение с левия крак стреля на педя покрай десния стълб. След това Папазов направи гаф и Кнежевич му отне, а топката срещна ръката на защитника на Левски. Претенциите на гостите за дузпа обаче не бяха уважени, въпреки че такава можеше да бъде отсъдена. След това Папазов се контузи и се наложи Галчев да го замени. Последният заигра като ляв бек, а в центъра на защитата до Александров застана Хубчев. Кнежевич пък на два пъти притесни синята отбрана, но тя все пак се справи.
До почивката темпото спадна, а чисти положения липсваха.
Левски започна втората част, както и първата – с мощен натиск. Тъкмо изтичаше 46-ата минута, когато Здравко Димитров изведе Билал Бари в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа след шпагат на Мариян Иванов в краката на нападателя. От бялата точка обаче Борислав Цонев стреля в напречната греда и топката излезе в аут. Сините продължиха да натискат.
В 62-рата минута Здравко Димитров си освободи пространство за изстрел и шутира от границата на наказателното поле, но Господинов изби. Малко след това отново Димитров изведе Мартин Петков зад защитата на Етър. Нападателят се озова очи в очи с Господинов, но защитник изби топката точно преди завършващия удар. Галчев също обстрелва стража на болярите, но той се справи.
Постепенно и в двата тима бяха направени смени, които се отразиха на представянето. В 83-ата Минута Цанев се измъкна отляво и стреля мощно, но топката срещна гредата – това бе най-чистото положение за болярите.
Левски финишира контролите си с 3 победи и 2 равенства. Първият официален мач е на 24 юли срещу Славия на „Герена“.