25-07-2021 Ботев Пд повали слаб Пирин

Ботев Пд повали слаб Пирин

25-07-2021 Тема спорт

Ботев Пловдив стартира с успех новия сезон, побеждавайки Пирин Благоевград с 2:1 в Коматево. Жълто-черните изиграха отлично първо полувреме и успяха да извоюват аванс от 2:0 преди почивката с попадения на Па Конате (19) и Маркиньос (41). Орлетата намалиха в началото на втората част чрез Стилиян Николов (54), но до края на двубоя не успяха да стигнат поне до равенството.
Двамата треньори заложиха на огледални схеми, използвайки популярната в последните години 4-2-3-1.
Отборите показаха от самото начало, че няма да се нуждаят от време за разузнаване, и стартираха двубоя на високи обороти. Канарчетата опитаха още в началото да изострят атаките си и в 4-ата минута Емануел Току стреля от дистанция, но в ръцете на Петър Петров.
В 17-ата минута гостите имаха добра възможност да открият резултата, но Петър Занев шутира с левия крак много неточно.
Постепенно Ботев наложи превес и продължително задържаше топката, което доведе до откриване на резултата. Жълто-черните организираха бърза атака, започнала от Реда Рабей, след което Току намери Николай Минков отдясно. Крилото мигновено центрира към далечната греда, където Стилиян Николов увисна и Па Конате красиво реализира с глава в горния ляв ъгъл.
В следващите минути домакините опитаха да използват инерцията си и лошото позициониране от началото на двубоя на защитата на гостите. В 25-ата минута при поредна грешка в отбраната на орлетата Па Конате бе изведен очи в очи с Петров, но този път стреля в тялото на вратаря.
Четири минути преди края на полувремето канарчетата за пореден път хванаха в крачка защитата на гостите, които стояха високо изнесени и удвоиха преднината си. Атанас Илиев изведе отлично Маркиньос пред погледа на тромавия Бодуров. Крилото напредна необезпокояван пред Занев и хладнокръвно реализира в горния десен ъгъл.
Орлетата стартираха агресивно втората част, като първо резервата Гощелиани принуди Аргилашки да избива в ъглов удар. След изпълнението му Пирин изравни. Стилиян Николов стреля отблизо, възползвайки се от разбъркването в наказателното поле, но ударът му бе блокиран, след което при добавката промуши топката през трима играчи и реализира - 1:2.
Домакините опитаха веднага да реагират, но Петров отрази последователно изстрели на Маркиньос и Конате.
Малко след това Атанас Илиев стреля опасно покрай вратата с глава. Малко по-късно нападателят напусна контузен и в игра се появи новото попълнение Антоан Бароан.
В 75-ата минута Манолев стреля над гредата от фаул, пропускайки добра възможност. До края на двубоя двата отбора забравиха средата на терена и заложиха на директни атаки, но повече попадения в мача не паднаха.