06-07-2019 Eтър би трудно Литекс

Eтър би трудно Литекс

06-07-2019 Тема спорт

Етър победи Литекс с 2:0 в последната си контрола преди началото на новия шампионат. Проверката бе и представяне на новия тим пред собствената публика. Успехът дойде трудно, в последните минути на мача. Първо Дино Мартинович откри, а след това Пламен Николов си отбеляза автогол.
Още във втората минута на мача домакините можеха да открият резултата. Фло Боджадж засече топката в наказателното поле, но вратарят Нисторов изби в гредата. До края на първата част попадение за гостите бе отменено заради засада, а след почивката и още едно.
През втората част двата тима се активизираха и стигнаха до няколко положения и пред двете врати. С напредване на времето ловчанлии се прибраха в своята половина леко изморени, след като в сряда играха тежка проверка с друг елитен отбор. Виолетовите се възползваха от това и натиснаха.
Така се стигна до 83-ата минута, когато Здравко Илиев центрира отлично към резервата Мартинович, който с глава прониза вратаря. Четири минути по-късно опитният Пламен Николов прати топката в собствената си врата при центриране на Иван Стоянов, което рикошира и в стража Нисторов.
„Два чисти гола ни отменят, владеехме изцяло инициативата. Доволен съм от представянето ни. Трябва да имаме предвид още, че в сряда същите тези футболисти имаха друг тежък мач с Ботев Враца. Просто няма от какво да съм недоволен. Целта пред нас за новия сезон е да играем, както го направихме сега срещу Етър“, коментира след мача старши треньорът на ловчанлии Живко Желев.