01-02-2021 6 от 6 за Локо Пд

6 от 6 за Локо Пд

01-02-2021 Тема спорт

Локомотив Пловдив постигна шеста поредна победа в 6 контроли от зимната подготовка. Черно-белите удариха с 2:0 десетия във Втора лига Добруджа. Спарингът се игра в Несебър. Головете вкараха Диниш Алмейда и Димитър Илиев в рамките на 60 секунди в началото на второто полувреме. В събота Локо би с 3:1 Черноморец Бургас, като за двата спаринга старши треньорът Александър Тунчев заложи на два различни състава. Срещу добричлии започнаха по-голяма част от титулярите.
Смърфовете започнаха силно и още в 8-ата минута бяха близо до попадение. Парвиз Умарбаев центрира от фаул, а Лукас Масоеро засече с глава, но топката профуча над напречната греда. В 14-ата минута Малембана отправи нов неточен изстрел. Натискът на Локо бе сериозен, но липсваше попадение. В 36-ата минута при скоростна контраатака Димитър Илиев изведе Бирсент Карагарен, който обаче също шутира неточно.
На почивката явно в Локо бяха коригирали мерника си и с началото на второто полувреме логичното се случи. В 47-ата минута Умарбаев центрира от фаул, а Диниш Алмейда с глава порази целта – 1:0. След 60 секунди Димитър Илиев с прецизен изстрел от далеч бе точен за 2:0. След час игра пред Илич се откри възможност, но шутът му бе блокиран. В 62-ата минута добричлии отправиха далечен и неточен изстрел.
Пет минути след това Димитър Илиев затрудни стража на жълто-зелените с коварен удар. В края на мача пред Момчил Цветанов се откриха два последователни шанса, но резултатът остана непроменен.
Така Локомотив Пловдив приключи лагера си в Поморие с победа, която бе шеста поред от началото на зимната подготовка. Последната проверка на черно-белите е на 6 февруари (събота) срещу друг тим от Втора лига – Хебър Пазарджик. До момента новите попълнения са само две – англичанинът Конър Руан и синът на Георги Иванов-Гонзо – Александър.