23-12-2017 17 поред за Сити във ВЛ

17 поред за Сити във ВЛ

23-12-2017 Тема спорт

Манчестър Сити постигна поредна победа в английската Вис??а лига, след като разгроми Борнемът у дома с 4:0. Успехът е 17-и поред за тима в английския елит. Момчетата на Пеп Гуардиола не оставиха никакъв ??анс на съперника и отбелязаха 4 безответни попадения. Серхио Агуеро в 27-ата минута получи удобен пас от Фернандиньо и с глава откри резултата. В 53-ата аржентинецът асистира на Рахийм Стърлинг, който от воле прати топката в горния десен ъгъл и удвои. В 79-ата минута Агуеро вкара втория си гол в мача, след като засече центриране на Бернардо Силва. Пет преди края Данило покачи на 4:0, след като получи от Стърлинг и стреля в близкия ъгъл.
Гражданите продължават да са без поражение, като досега са загубили едва 2 точки от старта на сезона, чупейки всички рекорди по пътя си. Борнемът е 18-и с 16 пункта. След този успех гражданите, които преминаха границата от 100 гола, отбелязани в Премиър лийг за календарната година, увеличиха преднината си на 14 точки пред Манчестър Юнайтед, който снощи бе гост на Лестър. За последно границата от 100 попадения бе премината от Ливърпул през 1982-а.
Евертън успя да измъкне нулево равенство срещу Челси. Гостите от Лондон имаха голямо превъзходство, но подредената игра на карамелите ги отчая тотално. Сам Алърдайс за пореден път показа как се печелят точки с грозен футбол. Челси започна вихрено и бързата игра на гостите смути в началото защитата на Евертън. Азар, Вилиан и Моузес бяха активни и създадоха серия от опасности. Фил Джагиелка изчисти на два пъти от голлинията. Пикфорд по-късно отрази силен удар на Педро. Постепенно натискът бе укротен и в края на полувремето Калвърт-Люин може??е да даде аванс на домакините. След почивката изгря слънце и темпото видимо спадна. Домакините бързо извър??иха трите си смени, но това не им попречи да продължават да играят на границата на риска. Най-много бе тероризиран Азар, като пазачите му се сменяха в зависимост от това кой е получил картон. Лондончани достигнаха до 25 удара. Пикфорд и защитниците пред него спасиха всичко. Домакините пък не успяха да уцелят нито веднъж вратата на Куртоа.
С напредването на времето натискът на Челси се усили, но защитата на Евертън остана добре подредена. ??ма??е и едно комично положение, когато Уилямс ще??е да си вкара автогол, като едва не счупи гредата след зрелищен удар с глава. Равенството е успех за карамелите, които продължават възхода при новия си мениджър Сам Алърдайс и нямат загуба вече 8 мача. Челси изпусна победата, но може??е да загуби и едната точка.
Нюкасъл се измъкна от зоната на изпадащите, след като спря пропадането и удари Уест Хем като гост с 3:2. Серията на Саутхемптън без победа продължава след 1:1 срещу Хъдърсфилд вкъщи. Алън Пардю пък все още няма успех начело на Уест Бромич, откакто наследи Тони Пюлис. Дроздовете загубиха с 1:3 от Стоук. Суонзи пък остана на дъното, въпреки че взе точка срещу Кристъл Палас - 1:1.