в днешния брой 16 от ЦСКА вече са вкарвали през сезона

16 от ЦСКА вече са вкарвали през сезона

06-03-2018 Виктор ГЕЦОВ

• За ЦСКА в елита този сезон вече са се разписали 16 футболисти. Срещу Дунав първия си гол реализира крилото Едвин Джеси. Другите 15 автори на попадения са: Каранга (20), Тиаго (8), Десподов (6), Пинто (2), Чорбаджийски (2), Кулма (2), Бодуров (2), Манолев (2), Малинов (1), Кубемба (1), Меркадо (1), Лое (1), Енрике (1), Алберг (1) и Бланко (1).
• Попадението на Джеси бе едва 7-ото на ЦСКА с левия крак този сезон.
• Каранга е напът да стане най-резултатният футболист на ЦСКА в един сезон през новия век. За целта му трябват още 3 гола, за да изпревари върховото постижение на Христо Янев от 2004/05 - 22 попадения. Каранга вече е с 20, с които заема третото място. На 2-ра позиция е Владимир Манчев с 21 през 2001/02 г., с които става и топреализатор на Първа лига.
• ЦСКА вече има точно 30 спечелени точки в гостувания този сезон - 9 победи и 3 равенства при 28:8 голова разлика. Армейците спечелиха 7 от 8-те си мача извън София (с 20:3 голова разлика), а не успяха да бият единствено Етър - 2:2, след като Пинто си отбеляза автогол в самия край.
• Вратарят на червените Черниаускас вече не е допускал гол от 697 минути, а това бе 14-а суха мрежа за ЦСКА (7-а поредна) в 23-те срещи този сезон.
• Армейците не са губили от 228 дни и 33 мача (21 за първенство, 3 за купата и 9 в контроли). Балансът на отбора в тези срещи е 25 победи и 8 равенства. За последно загуби с 0:1 от Лудогорец на 22 юли.
• ЦСКА е най-резултатният тим в Първа лига след 23-ия кръг с 54 вкарани гола срещу 53 на Лудогорец.
• Червените имат 25 гола преди почивката и 29 през вторите полувремена.
• Попадението на Джеси срещу Дунав бе 11-ото за ЦСКА в заключителните 15 минути от срещите.
• Каранга се откъсна сериозно в класацията „гол+пас” в ЦСКА. С попадението и асистенцията си срещу Дунав бразилецът вече има 25 точки - 20+5. Втори е Тиаго с 19 (8+11).