14-10-2012   Триумф за Себастиан Фетел в Корея

Триумф за Себастиан Фетел в Корея

14-10-2012 Тема спорт

Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел триумфира в състезанието за Голямата награда на Република Корея, кръг от световния ??ампионат във Формула 1. Второто място остана за неговия съотборник Марк Уебър, който започна надпреварата от първата позиция на стартовата ре??етка. Челната тройка в Корея затвори състезателят на Ферари Фернандо Алонсо.

С успеха Себастиан Фетел излезе начело в генералното класиране във Формула 1. Германският пилот на Ред Бул пресече финалната линия с време 1:36:28.651.

Ред Бул започна състезанието с бърза смяна в челните позиции, като първенецът от квалификациите Уебър бе??е бързо изпреварен от Фетел, въпреки че от отбора отрекоха да има издадена подобна заповед. Благодарение на това, световният ??ампион стигна с лекота до трета поредна победа, четвърта за 2012 година и 25-а в своята кариера.

На обратния полюс в това състезание бе??е първенецът от 2009-а година Дженсън Бътън, който стана най-сериозното име от отпадналите, след като бе??е ударен от Камуи Кобая??и.

Фетел завър??и на 8.231 секунди пред Алонсо и с това смени испанеца на върха в генералното класиране, като вече има ??ест точки аванс. До края на сезона предстоят Състезания в ??ндия, Абу Даби, САЩ и Бразилия.

Третото място в класирането при пилотите за момента заема Кими Райконен от отбора на Лотус, който завър??и пети в Република Корея. Люис Хамилтън остана на четвърто място в подреждането след десетото си място в Юннам, а Уебър е пети.