в днешния брой  Левски преби Марек пред празни трибуни

Левски преби Марек пред празни трибуни

29-02-2016 Тема спорт

Победите над най-добрите ни помагат да израстваме, твърди Андрей Жеков

Левски поднесе изненадата в 17-ия кръг на волейболната Суперлига, след като спечели категорична победа с 3:0 (25:16, 25:22, 25:18) над ??ампиона Марек. Пред празните трибуни на зала „Христо Ботев“ сините играха само за честта си, докато дупничани се нуждаеха от успех, който ще??е да е от ре??аващо значение за финалната позиция след последния кръг другата седмица.
Въпреки това момчетата на Андрей Жеков започнаха по-уверено и още в началото поведоха с 8:2. Дупничани бързо върнаха няколко точки, но след това допуснаха Левски да дръпне сериозно и да поведе в резултата. Във втория гейм Марек сериозно поизпоти Ананиев и компания, но Левски отново взе играта в свои ръце и увеличи актива си за 2:0. В третата част си пролича, че сините желаят повече победата, тъй като надиграха съперника и за по-малко от час сложиха край на мача за чисто 3:0.
„Свър??ихме доста работа, а сега се стига дотам, че след една седмица ще приключим участието си в първенството. Когато побеждава?? най-добрите отбори в България, когато излиза?? от трудни ситуации, тогава ще израства??. Поздравления за момчетата ми. Всеки от отбора го боли, че няма да бъдем част от финалите. Аз съм от два месеца в отбора и смятам, че свър??ихме доста работа. На всички ни е неприятно, но животът продължава. ??ма бъдеще пред тези момчета", сподели след срещата Жеков.
Победата бе четвърта за сините, които са 9-и в класирането с 16 точки и ще играят плейаут за оставане в елита. Със загубата пък ??ампионите слязоха на 6-а позиция с 9 победи и 27 точки.