29-07-2013 Юнайтед сгази Китчи в последната си контрола в Азия

Юнайтед сгази Китчи в последната си контрола в Азия

29-07-2013 Тема спорт

Английският ??ампион Манчестър Юнайтед завър??и околосветското си турне с изразителна победа 5:2 над тима на Китчи С.А. от Хонконг на ужасния терен на централния стадион в административния регион. Пред над 40 000 зрители възпитаниците на Дейвид Мойс поведоха с 4:0 преди да позволят отпускане в редиците им да доведе до две попадения в тяхната врата. Уелбек, Смолинг, Фабио и Янужай дадоха солиден аванс на гостите преди Ка-Вай и Алекс да върнат Китчи в мача. Крайното 2:5 оформи младият Джеси Лингард десет минути преди последния съдийски сигнал. Преди почивката гостите от Англия тотално доминираха събитията и реализираха три гола във вратата на противника си. Головата серия откри Дани Уелбек в 17-ата минута. Той се разписа на празна врата, след като преди него А??ли Йънг удари дясната греда зад вратаря на съперника и топката попадна в краката на Уелбек, който я прати в опразнената мрежа. Само пет минути по-късно защитникът Крис Смолинг удвои след красиво попадение с глава. Той засече центриране на Том Клевърли от дясното крило и с удар точно под гредата направи резултата 0:2. Класическото 3:0 в полза на "червените дяволи" направи Фабио да Силва, който нахлу в наказателното поле на съперника, получи топката от Уилфред Заха и с удар по диагонала не остави ??ансове на вратаря на Китчи. Втората част започна по същия начин, по който се бе развила първата. Още в 50-ата минута появилият се като резерва Аднан Янужай с глава отбеляза четвърти гол. Алекс Бютнер центрира от лявото крило и Янужай с прецизен удар по диагонала реализира четвърто попадение. Това попадение доведе до сериозно отпускане в редиците на Манчестър Юнайтед. В 53-ата минута капитанът на Китчи Лам Ка-Вай с удар от 20 метра точно под гредата препарира Бен Еймъс и отбеляза почетно попадение за своя отбор, с което донесе радост по трибуните на стадиона в Хонконг. Малко преди да изтече 70-ата минута на двубоя Алекс с диагонален удар прати топката покрай плонжа на Еймъс, след като преди това преодоля Алкес Бютнер й Майкъл Кийн Крайното 2:5 оформи младият Джеси Лингард с удар извън наказателното поле, който прехвърли вратаря на домакините. Тъмнокожият нападател получи топката пред наказателното поле, напредна няколко метра с нея в краката и от двайсетина метра прехвърли вратаря на домакините за 2:5.