14-06-2020 Юве на 19-и финал

Юве на 19-и финал

14-06-2020 Тема спорт

Ювентус и Милан завършиха 0:0 в Торино в полуфиналния реванш за Купата на Италия. Първата среща, която се игра преди прекъсването на сезона заради пандемията от коронавирус, също не излъчи победител - 1:1, но заради гола на чужд терен бианконерите се класират за рекорден 19-и финал в турнира. От досегашните 18 са спечелили 13 и са загубили само 5. На второ място с най-много финали е Рома - 16.
В петък вечер нямаше голове, но интересни моменти не липсваха. Милан заслужава уважение, защото остави интригата до последно и се държа достойно, въпреки че дълго време игра с човек по-малко. Кристиано Роналдо пропусна дузпа в 16-ата минута, пращайки топката в гредата, а наказателният удар бе отсъден за ръка на Конти. В първия момент Орсато не забеляза това, но след намесата на ВАР посочи точката. Роналдо вече има 24 пропуснати дузпи в кариерата си от 121 изпълнени (клубно и национално ниво), което ще рече 83,45% успеваемост. Само с екипа на Юве има 2 издънки (от 16 опита). Меси е с по-ниска успеваемост от него (77,19%) - 26 пропуска и 88 гола от дузпи (преди снощния мач на Барса срещу Майорка).
Броени секунди след пропуска на Роналдо гостите останаха с човек по-малко заради грубо нарушение на Анте Ребич. Хърватинът вдигна много високо крака си и фаулира Данило.
Старата госпожа пое инициативата, но до чисти положения рядко се стигаше. Донарума пък отрази удари на Матюиди и Роналдо до края на първата част.
Пред Милан се откри първата възможност за втората част, но в 48-ата минута Чалханоглу не можа да вкара с глава. Десетина минути по-късно Донарума също спаси изстрел с глава на Дибала. Четвърт час преди края Чалханоглу шутира по земя от далечна дистанция, но не затрудни ветерана Буфон. Малко по-късно Дибала опита далечен изстрел и Донарума се намеси решително. В заключителните секунди стражът на Милан спаси и удар на Алекс Сандро.
Другият финалист за Купата на Италия бе определен измежду Наполи и Интер. Нерадзурите паднаха у дома с 0:1, късно снощи бе реваншът. Финалът за Купата на Италия е още тази сряда (17 юни) в Рим.
Двубоят Юве - Милан в петък бе първият на Ботуша след пандемията с КОВИД-19. Именно Италия бе най-засегнатата държава в Европа. Затова всички мачове се играят без публика и при повишени мерки за сигурност.