24-07-2019 Ювентус удари Интер, Де Лигт с автогол

Ювентус удари Интер, Де Лигт с автогол

24-07-2019 Тема спорт

Ювентус надви с 5:4 Интер след изпълнения на дузпи. Мачът пред над 48 хиляди зрители в Нанкин бе в част от турнира Чемпиънс къп. В този китайски град се намира седалището на концерна „Сунин“, който е собственик на нерадзурите.
Любопитно е, че и двата гола в редовното време бяха отбелязани от бианконерите. Първо звездното попълнение на Юве Матайс де Лигт си заби автогол в 10-ата минута. Кристиано Роналдо пък възстанови паритета в 66-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар.
Двубоят започна ударно за нерадзурите, които за разлика от своя съперник излязоха в състав, доста различен от очаквания титулярен. В 10-ата минута новото попълнение Стефано Сенси изпълни корнер, а Де Лихт не прецени траекторията на топката и буквално разстреля собствения си вратар Войчех Шченсни. До почивката резултатът се запази непроменен, макар Антонио Кандрева и Иван Перишич можеха да го увеличат, а от другата страна на 2 пъти пропусна Федерико Бернардески.
През второто полувреме Роналдо взе нещата в ръцете си. В 66-ата след удар от фаул на Кристиано топката срещна стената и коварен рикошет я насочи под сглобката на сменилия Самир Ханданович резервен вратар Даниеле Падели.
До края на редовното време нови голове не паднаха и се пристъпи към лотарията на дузпите. А там 41-годишният Джиджи Буфон спаси ударите на Андреа Ранокия, Самуеле Лонго и Борха Валеро. От бианконерите Адриен Рабио би в аут, Бернардески уцели гредата, а Мерих Демирал сложи точката за крайното 5:4.
След победата Кристиано Роналдо похвали нерадзурите, обявявайки ги за основния им конкурент за титлата.
„Удоволствие е да съм тук, феновете бяха невероятни и отношението им към мен и съотборниците ми беше страхотно“, заяви Кристиано.
„Винаги е добро усещането да играя срещу Интер. Те ще са най-големият ни конкурент за титлата. Страхотен отбор с много добър треньор. Полезно беше да изиграем контрола, която беше изпълнена с толкова много спортна агресия. Щастливи сме, че спечелихме, и мисля, че го заслужихме“, завърши португалецът.