26-02-2021 Ще реши ли отново еквадорец  сблъсъка срещу Лудогорец

Ще реши ли отново еквадорец сблъсъка срещу Лудогорец

26-02-2021 Тема спорт

ЦСКА възлага големи надежди на 23-годишния таран Жорди Кайседо за утрешното гостуване на Лудогорец. Еквадорецът се разписа още в дебюта си с червената фланелка и донесе успеха с 1:0 над Черно море на „Армията“ в предишния кръг. Сега той ще пробва да вкара и в Разград, с което да помогне на тима да стигне до победата и да оглави класирането.
ЦСКА само веднъж е печелил шампионатен двубой Лудогорец, при това като гост – на 5 ноември 2017 година. Тогава армейците правят обрат и стигат до 2:1, като героят е неочакван. Домакините повеждат в самото начело на второто полувреме – бразилският халф Густаво Кампаняро открива в 49-ата минута. Само 9 по-късно головата машина на червените Фернандо Каранга успява да възстанови равенството. След още 9 минути обаче бразилецът е изгонен. Тогавашният треньор на ЦСКА Стамен Белчев прави отлична смяна. В 69-ата минута изважда колумбиеца Густаво Кулма и пуска… еквадорското крило Кевин Меркадо. 120-секунди по-късно отбраната на разградчани отбива центрирана топка в пеналта. Пред дъгата Меркадо я овладява майсторски, след което я изстрелва от ждроб и тя влиза в долния десен ъгъл, въпреки отчаяния плонж на аржентинския вратар Хорхе Браун – 2:1 за ЦСКА.
Онзи шампионатен мач си остава и единственият, спечелен от армейците. Сега ЦСКА отново има еквадорец в състава си – Жорди Кайседо. Способни ли са червените на нова победа над Лудогорец?