30-10-2019 Чинков продължава с безчинствата, поряза Черно море

Чинков продължава с безчинствата, поряза Черно море

30-10-2019 Тема спорт

Локо Пд победи с 1:0 Черно море и излезе на второ място в класирането, с 3 точки повече от Левски, който е с мач по-малко. Срещата на „Лаута“ ще остане завинаги в историята с факта, че халфът на домакините Георги Илиев записа своя мач №455 в елита – рекорд в българския футбол. Той изведе Локо с капитанската лента срещу тима, в който премина по-голяма част от кариерата му – Черно море. Вече бившият рекордьор Марин Бакалов (454 двубоя) подари на Илиев статуетка, Георги Иванов-Гонзо му връчи плакет, а Христо Бонев-Зума го изненада с фланелка с №455. Феновете на черно-белите подариха торта на своя любимец и опънаха транспарант „Един е Жоро Илиев! Пловдив те обича!“. Привържениците на Черно море също издигнаха знаме с неговото име.
В двубоя имаше груби реферски грешки, които ощетиха гостите. Вместо да бъде изхвърлен завинаги от съдийството след двубоя между Славия и ЦСКА миналия декември на националния стадион, Волен Чинков продължава да безчинства.
В 4-ата минута централният защитник на Локо Стивън Езе трябваше да бъде изгонен. Зад гърба на съдията той удари Хантакиас, който се свлече на земята. И докато главният арбитър не видя ситуацията, то незнайно защо страничният Дениз Соколов не му сигнализира да вдигне червен картон на бранителя на домакините.
Малко след това пловдивчани имаха добър шанс. Малембана стреля над стената от свободен удар, но Митрович се разтегна и изби. В 14-ата минута Локо Пд поведе с много красив гол на Димитър Илиев. Тогава Умарбаев го изведе на десния фланг. Той преодоля Димов и влезе към наказателното поле. След това прекара топката през краката на Попов и с фалцов удар вкара в далечния ляв горен ъгъл – 1:0 с ювелирно изпълнение.
Като цяло пловдивчани имаха инициативата. Гостите пък използваха всяка възможност за атака, но не създадоха много опасности. В края на полувремето играта загрубя и набързо реферът вдигна няколко картона. В добавеното време Кики центрира към Иса, който скочи и бе задържан от Момчил Цветанов. Реферите обаче пак останаха безмълвни, а спокойно можеха да дадат дузпа за Черно море. Така през първата част съдийската бригада ощети сериозно варненци, а домакините водеха след страхотен гол на Димитър Илиев.
Вторите 45 минути започнаха с пропуск на Локо – Карагарен не успя да се разпише, след като Димитър Илиев му предостави топката. Черно море отговори с акция на Дани Кики, който намери Иса в пеналта, но централният нападател шутира над гредата.
В 62-ата минута Петрович фаулира Дани Кики и напълно заслужено получи втори жълт картон. Акрапович реагира светкавично и смени Умарбаев с Витанов. Черно море натисна, а домакините приеха играта в половината си. В 76-ата минута Георги Илиев бе заменен от Бахтич под аплодисментите на публиката. До края голове не паднаха, въпреки че домакините бяха с човек по-малко на терена.