07-02-2020 Черно море удари Черноморец Балчик

Черно море удари Черноморец Балчик

07-02-2020 Тема спорт

Черно море победи с 2:0 Черноморец Балчик в контрола, играна на стадион “Тича” във Варна. Попаденията за моряците реализираха Мартин Минчев и Патрик Андраде от дузпа. В срещата Илиан Илиев използва 10 футболисти, излезли от школата на клуба.
В 17-ата минута Черно море поведе. Минчев получи топката на границата на наказателното поле и с левия крак по земя след лоша намеса на стража на Черноморец топката влезе в мрежата за 1:0. В 24-ата минута Лъчезар Йорданов центрира отляво към Родриго, който с шпагат успя да стреля, но топката мина встрани от вратата. В 29-ата минута след многоходова атака Мехди Букаси бе съборен в наказателното поле, а Патрик Андраде реализира отсъдената дузпа – 2:0. В 44-ата Мехди Букаси завърши с удар по диагонала атака на моряците, но топката мина покрай вратата. Минута по-късно Минчев центрира отдясно към Исмаил Иса, който реализира, но главният съдия видя игра с ръка на нападателя и не зачете попадението.
В 70-ата минута Васил Панайотов открадна топката в половината на Черноморец, напредна и подаде на Дани Кики, който точно преди да шутира на празна врата, топката отскочи от неравност и футболистът на варненци не успя да я вкара в мрежата. Малко след това Габриел намери Матиас в наказателното поле, който стреля, но стражът спаси.
Предвидената за 14:00 часа вчера втора контрола за деня с Локомотив Горна Оряховица не се състоя заради лошото време. Железничарите не можаха да осъществят пътуването си.
Така в неделя ще е последната проверка на варненци. Те ще приемат дубъла на Лудогорец.