15-07-2021 Черно море с две победи за ден

Черно море с две победи за ден

15-07-2021 Тема спорт

Черно море записа две победи за ден. Моряците надиграха два тима от Втора лига във Варна. Първо възпитаниците на Илиан Илиев удариха Созопол с 1:0, а след това и Добруджа с 3:0.
Единствения гол в срещата с небесносините реализира ЗеГомеш през първото полувреме.
В 15-ата минута Черно море създаде първата си сериозна опасност пред вратата на Созопол. Виктор Попов центрира в наказателното поле отдясно, където ЗеГомеш от близо с глава стреля, но стражът на гостите спаси. В 25-ата минута след многоходова комбинация Пабло Гарсия отправи удар от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.
В 31-ата минута моряците поведоха. Родриго Енрике с прецизен пас изведе ЗеГомеш сам срещу вратаря и нападателят реализира - 1:0. Две минути по-късно Панайотов успя да пресече подаване и стреля опасно, но стражът на гостите спаси. По-късно вратарят отчая и Илиан Илиев-младши. В края на частта стражът отрази още един бомбен шут на Илиев.
В 58-ата минута Леандро Андраде изведе ЗеГомеш, който вкара, но голът не бе зачетен заради засада. До края Леандро и Милушев направиха нови пропуски за варненци.
За класиката над Добруджа на стадион „Младост“ пък на два пъти се разписа Родриго Вилела. Във втория двубой треньорът Илиан Илиев използва предимно юноши.
В 13-ата минута Файсел Касми получи топката пред наказателното поле, финтира бранител и стреля в близкия ъгъл, но вратарят на Добруджа изби в корнер.
В 35-ата минута Черно море поведе. След късо изпълнение на корнер Павел Георгиев пусна за Касми, който напредна и центрира на задна греда, където Родриго Вилела с глава реализира. В 59-ата минута Стефан Велев изпълни много технично пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Вилела, и реализира за 2:0. В 68-ата минута след продължителна атака Мартин Милушев пусна прецизен пас към Касми, който стреля от движение, но нацели напречната греда. В 67-ата минута Касми центрира отдясно, а Вилела с ефектна странична ножица направи резултата класически – 3:0.
След мачовете стана ясно, че Илиан Илиев-младши е пред трансфер във втория в Кипър Аполон Лимасол. Клубът е предложил много по-добра оферта, както за играча, така и за варненци, от тази на Сент Етиен, който също го иска.