в днешния брой Черно море скъса мрежата на Видима

Черно море скъса мрежата на Видима

10-04-2011 Йордан ФОТЕВ

Черно море се изкачи поне за 24 часа на четвъртото място в А група след разгром с 5:0 над Видима-Раковски у дома. Дончо Атанасов се отчете с две попадения за успеха, а по един добавиха капитанът Георги ??лиев, Даниил Ратников и Михаил Лазаров. По този начин моряците запиаха и трета поредна победа в първенството след успехите срещу ЦСКА и Черноморец.
От самото начало на двубоя се видя, че Черно море ще има трудности до първия гол. Гостите се наредиха в своята половина с една единствена цел – някакси да докарат срещата до 0:0. До почивката на 3-4 пъти те опитаха и да организират атаки, които обаче завър??ваха с неуспех. В сгъстената отбрана на съперника пък моряците трудно намираха пролуки. Видима бе липсата на чист централен нападател в техните редици в отсъствието на наказания Георги Божилов. Стефан Генов изненада всички, пускайки Адемар на върха на атаката. Той доста се старае??е, но си личе??е, че не се чувства комфортно на тази позиция. Малкото зрители гледаха мъчителен половин час, в който варненци държаха топката в обикаляне на полето на гостите, но така и не стигаха до голово положение. В 3-ата минута бе най-интересната ситуация –тогава след центриране на Атанасов вратарят Колев едва не си вкара автогол, но заби топката в гредата. В крайна сметка бетонът на Видима бе разбит от Самуел Камазола. В 35-ата минута бразилецът с едно докосване преодоля цялата защита на сините, като с техничен пас изведе Георги ??лиев от дълбочина, капитанът намери топката от въздуха и откри резултата. Малко по-късно моряците на практика убиха интригата с втори гол, паднал след ко??марна гре??ка на Александър Бранеков. При опит да изнесе топката той позволи на Атанасов да му отнеме, а Дончо със силен ??ут буквално скъса мрежата на Колев и се наложи човек от щаба на варненци да я закърпва.
Второто полувреме започна с ново попадение на Черно море, пак след гре??ка в защитата на севлиевци. След центриране от корнер капитанът на Видима Георги Стойчев не изчисти добре топката, а я сервира на крака на Атанасов, който отбеляза втория си гол в мача с удар от средна дистанция. До края единственият въпрос бе с каква разлика моряците ще спечелят срещата, а те докараха нещата до 5:0. Малко след като се появи в игра, естонецът Даниил Ратников вкара на празна врата след прекрасен пас на Жоро ??лиев. Друга смяна на Черно море – Михаил Лазаров, също се разписа. Той се появи за сефте на терена след близо 6-месечно лекуване на контузия и само 120 секунди по-късно прониза Колев, възползвайки се от нова асистенция на ??лиев.