в днешния брой

Черно море се мъчи в Поморие

01-02-2011 Тема спорт

Черно море спечели втора победа в зимните контроли. Моряците се измъчиха здраво в Поморие, но надделяха над местния Черноморец с 1:0 с късен гол на Дончо Атанасов. Спарингът се проведе при минусови температури на изкуствения терен в курортния град и няма да се запомни с нищо, освен с резултата.
Треньорът на варненци Стефан Генов не пусна в игра Дяков, Чурлинов, Камазола и Алекснадър Александров, а бразилецът Тиаго стартира на непривичния за него пост централен защитник.
Твърде студеното време си каза думата и двата съперника направиха много скучно първо полувреме. Единствените по-сериозни опасности бяха създадени от гостите – в 20-ата минута Ратников стреля край вратата, а в 43-ата бомбен ??ут на Адемар бе избит атрактивно от Георгиев.
На почивката Генов извър??и три смени, като на терена се появиха Денчев, Петков и Атанасов. Последният се включи много силно по левия фланг на атаката на мястото на инертния Даниел Георгиев. ??менно Атанасов бе в основата на всичко най-интересно до края. След негови пробиви на два пъти ??лиев и Ратников излизаха на стрелкови позиции, но ??утираха встрани от целта. В 54-ата минута Божилов бе съборен в пеналта, но опитният Георги ??лиев удари греда при отсъдената дузпа. Домакините отвърнаха с контраатака, при която Манев не успя да открие, останал сам срещу вратаря. Малко след това и Божинов може??е да се разпи??е, но Денчев парира удара му.
Все пак логиката възтържествува в 81-ата минута, когато Дончо Атанасов вкара за 0:1 след самостоятелен пробив.