07-02-2013 Черно море не се затрудни срещу молдовци

Черно море не се затрудни срещу молдовци

07-02-2013 Тема спорт

Отборът на Черно море победи с 2:0 молдовския тим Костулени в контролна среща, която се състоя на турска земя, където моряците са на подготовка. Това бе и първа победа за Георги ??ванов -Гонзо, начело на тима от Варна.

Головете отбелязаха Ермес Паломино в 68-ата минута на срещата и Тодор Колев в 87-ата минута.

Контролата се игра при ужасяващи метеорологични условия – силен вятър и дъжд. ??менно заради това срещата започна по-рано от предварително планираното, в 14:45 часа, вместо в 15 часа.

Двубоят започна равностойно, като първото по-добро положение за Черно море дойде в 12-ата минута, когато Мири Манолов отправи хубав удар, който обаче срещна сглобката на вратата и излезе в аут. В 17-ата минута „моряците“ организираха хубава триходова атака. Паломино, Манолов и Георги ??лиев успяха да елиминират защитата на Костулени, но ударът на капитана на българския тим прати топката в аут.

Постепенно Черно Море взе инициативата в „свои ръце“, като се стиган до 25-ата минута. Тогава отново Георги ??лиев се опита да намери Миро Манолов, но нападателят остана под топката. 3 минути след тази ситуация тимът от морската ни столица получи правото да изпълни пряк свободен удар, Георги ??лиев застана зад топката. В последствие Александър Александров игра с кълбото и го насочи към напречната греда, откъдето отскочи в аут. Малко преди края на първата част, в 35-ата минута, отново капитанът на Черно море изпълни пряк свободен удар. Вятърът помогна на изпълнението му, но стражът на Костулени внимава??е и улови.

През втората част вятърът помага??е повече на Черно море, като духа??е срещу тяхната врата и значително улеснява??е техните атаки. Стар??и треньорът на Черно море извър??и 8 смени в началото на полувремето, като до 68-ата минута играта бе равностойна, а головите положения липсваха. В 63-ата минута Атанас Петров се размина с топката в наказателното поле на Костулени. Трудът и желанието на „моряците“ даде резултат, като в 68-ата минута центриране от дясно по трева бе засечено от Ермес Паломино, който показа безкомпромисност и откри за 1:0.

В последните десетина минути Костулени се опита да направи няколко атаки, но без резулт