19-05-2018 Черно море на бараж за Лига Европа

Черно море на бараж за Лига Европа

19-05-2018 Тема спорт

Черно море е големият победител от отборите във втората осмица. Днес моряците завър??иха 2:2 като гост на Локомотив (Пловдив) в среща реван?? от финалния плейоф за Отборите на Локомотив (Пловдив) за 7-о място в Първа лига и с общ резултат 4:3 елиминираха своя противник.
Така моряците са първият финалист в баража, който ще определи последния български участник в евротурнирите за следващия сезон, а техният съперник ще бъде излъчен утре и той ще е Левски или Берое.
Първата интересна ситуация дойде в 4-ата минута, когато Филип Михалевич стреля с глава след центриране от корнер, но Благой Макенджиев направи изключително спасяване. Малко по-късно отново Михалевич има??е ??анс да вкара първия гол в сблъсъка, но кълбото мина на сантиметри от целта.
Локомотив Пд - Черно море

Все пак логичното се случи в 12-ата минута, когато Мустафа проби отляво и центира в наказателното поле към Филип Михалевич, който от третия път успя да се разпи??е в мрежата на "моряците". След попадението варненци изнесоха играта в половината на домакините, но в 42-ата минута бяха ??окирани за втори път. Елитон проби отляво и върна отлично към Михалевич, който ??утира от 11-12 метра и след не много добра намеса на Макенджиев смърфовете поведоха с 2:0.

През второто полувреме играта се успокои откъм положения и първото по-сериозно дойде чак в 63-ата минута. Тогава Зехиров ??утира много опасно от границата на наказателното поле, но в аут. Пет минути по-късно отново Черно море бе близо до гол, но късметът пак не бе на тяхна страна. Георги ??лиев и Ндонгала комбинираха добре в наказателното поле на домакините. Последва разбъркване и ??ут от 6-7 метра на Марек Кузма, който рико??ира в крак на бранител и не влезе в мрежата на домакините.

Логичното се случи минута по-късно, когато варненци върнаха едно попадение. Ндонгала ??утира от границата на наказателното поле. Тапката срещна десния страничен стълб, след което се върна към терена, удари се в тялото на вратаря Милина и притичалият Марек Кузма вкара за 2:1.
В следващите минути двата тима имаха по една добра ситуация, но първо Райков стреля слабо от фаул, а малко по-късно доста по-добър ??ут на Георги ??лиев профуча покрай лявата греда на домакинската врата.

Така се стигна до драматичните минути на 3-минутното продължение на мача, в които и двата отбора можеха да елиминират своя съперник. Първо Ндонгала преодоля Велковски, след което копна добре топката над Милина, но Езе изчисти на голлинията. Локо отговори подобаващо минута след изтичане на продължението, когто Симеон Райков стреля от фаул, Макенджиев закачи топката, тя се удари в напречната греда и се върна в полето.

Така редовното време завър??и 2:1 в полза на Локомотив и двата тима трябва??е да играят продължения.

През първото Черно море има??е осезаемо превъзходство и в 103-ата минута футболистите на ??лиан ??лиев вкараха така важния за тях втори гол. Георги Божилов центрира отляво към включилия се в атака Даниел Димов и бранителят вкара с глава за 2:2.