03-07-2011 Черно море върти хикс в Молдова

Черно море върти хикс в Молдова

03-07-2011 Тема спорт

Отборът на Черно море не успя да победи Зибру (Молдова) като отново завър??и наравно 0:0 в контролна среща играна на градския стадион в Ки??инев. Въпреки благоприятни условия за футбол, пред погледа на над 2000 зрители, „моряците” не съумяха да отбележат, но и не допуснаха гол срещу четвъртия в молдовското първенство. Това е второ равенство на молдовска земя, след като в първата проверка „зелено-белите” завър??иха 2:2 с ??ампиона на страната Дачия.

В самото начало на срещата възпитаниците на Стефан Генов натиснаха съперника, като още в 4-ата минута Дончо Атанасов проби от ляво, но бе съборен от противников играч пред наказателното поле, при което главният съдия остана безмълвен. Въпреки по-добрите начални минути за „моряците”, домакините съумяха да изравнят играта, като дори имаха няколко възможности да открият резултата. Само добрите изяви на стража Петър Денчев, спасиха варненци от ранен гол. В средата на полувремето „пантерата” Паломино със страхотен пас изведе Атанасов на стрелкова позиция, но лявото крило на „зелено-белите” стреля на сантиметри от страничния стълб. Малко след това, Божилов обра аплодисментите на публиката с атрактивно изпълнена задна ножица, но ударът му бе спасен с вещина от стража на домакините. Пет минути преди края на първата част, молдовците изпуснаха най-чистото положение за това първо полувреме, след като централният им нападател от отлична позиция не намери очертанията на вратата.

На полувремето в игра се появиха ??лко Пиргов, Ми??о Лазаров, Димитър Петков, Даниил Ратников и Румен Николов. С началото на вторите 45 минути, „моряците” погледнаха по-сериозно към вратата на Зимбру. В 54-тата минута, топовен изстрел на капитана Жоро ??лиев бе париран от стража на домакините. Само 5 минути по-късно, Божилов успя да разпечата вратата на домакините, но попадението бе отменен заради засада. В 60-тата минута наставникът на „моряците” пусна в игра останалите футболисти на резервната скамейка – Християн Попов, Симеон Симеонов, Дийн Шийлдс и Цветан Йотов. Само две минути след като се появи в игра, ??отландецът Шийлдс бе изведен на изгодна позиция, но се засуети и не успя да отбележи. Последваха опасности пред двете врати, но резултата остана непроменен. Десет минути преди последния съдийски сигнал отново „??отландския боец” има??е възможност да изведе своите напред, но се забави и бе изпреварен от защитник на домакините.

Веднага след срещата Черно море отпътува за Варна, където ще продължи с лятната си подготовка. На 7 юли „моряците” ще играят контрола с Калиакра (Каварна), а на 9 ще направят проверка с Доростол (Силистра) на стадиона под Аспаруховия мост.

Черно море: Петър Денчев (46 – ??лко Пиргов), Са??о Александров (46 – Ми??о Лазаров), ??велин Янев (46 – Димитър Петков), Александър Александров, Росен Колев, Веселин Марчев (46 – Даниил Ратников), Георги ??лиев, Самуел Камазола, Дончо Атанасов (46 – Румен Николов), Георги Божилов, Хермес Паломино