19-10-2013 Черноморец удържа 1:1 в Стара Загора

Черноморец удържа 1:1 в Стара Загора

19-10-2013 ??ван НЕЙКОВ

Голове на Крум Стоянов и Борислав Стойчев поделиха точките

??ван НЕЙКОВ

Берое и Черноморец не успяха да се победят и завър??иха 1:1 в Стара Загора. Двата отбора изнесоха изключително отворен, динамичен и радващ окото футбол. Голяма слабост за тях се оказа реализирането на положения, тъй като мачът бе изпъстрен с такива.
В началните минути старозагорци бяха много агресивни и пробваха да пристиснат акулите в собствената им половина. Напористата игра даде ефект и в 5-ата минута Елио Мартинс изскочи на добра позиция, но си поведе дълго топката и Ник Да??ев излезе и улови. Само 180 секунди по-късно момчетата на Димитър Димитров се прегръщаха около ъгловото флагче. Петър Атанасов центрира остро около дузпата, Крум Стоянов изскочи пред бранителите и с техничен удар прехвърли Караджов – 0:1.
Ранният гол позволи на гостите да се дръпнат по-назад и да изчакват нова възможност да ударят на контраатака. От своя страна зелените имаха проблеми с преодоляването на защитата на Черноморец. Те постоянно изсипваха топката в наказателното поле, но това не воде??е до нищо сериозно пред Да??ев. Все пак малко по-късно заралии се усетиха и опитаха по-друг начин да стигнат до гол. В 28-ата минута Мартинс пусна извеждащ пас за Каядо, крилото стреля силно, но далеч от целта.
Увлечените в атака домакини се оголиха в дефанзивен план и едва не бяха наказани в самия край на първата част. Фонсека напредна по крилото и центрира прострелно за Петър Атанасов. Нападателят обаче се засуети и Караджов успя да улови.
След почивката играта не се промени и Берое продължи да диктува случващото се. Малко след началото на полувремето Петър Хубчев пусна в игра Венци Христов вместо Георги Андонов. Смяната оказа положително влияние и само две минути по-късно тимът изравни резултата. Крумов центрира от корнер, бранителите на Черноморец сгре??иха грубо и оставиха Стойчев сам, който с глава прати топката в мрежата.
Постепенно динамиката в играта отстъпи място на твърдите единоборства и сблъсъците. В 80-ата минута Мартинс отне от Чико, напредна и ??утира технично, но Да??ев изби. Малко след това удар на Венци Христов с глава мина встрани от целта. Пред нападателя се откри нов ??анс в заключителните минути, но изстрелът му от 20 метра бе отразен.
Така във второ поредно домакинство беройци не успяват да стигнат до успеха, след като преди два кръга отстъпиха с 2:3 на Литекс.