27-10-2020 Червените се върнаха 5 години назад

Червените се върнаха 5 години назад

27-10-2020 Тема спорт

* Вече 6 поредни срещи ЦСКА не е печелил в Първа лига. Последният успех на червените бе срещу Славия (1:0) на „Армията“ на 30 август, а след него последваха грешни стъпки срещу Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Локо Пд (1:2), Етър (2:2), Берое (1:1) и Арда.
* Последната по-дълга серия без успех за ЦСКА в първенството бе през пролетта на сезон 2014/2015 и обхващаше цели 12 мача - три в края на редовната фаза на шампионата (0:2 от Локо Сф, 0:1 от Берое, 0:2 от Ботев Пд) и още девет в първата плейофна шестица (0:0 с Берое, 0:4 от Лудогорец, 0:0 с Ботев Пд, 0:1 от Локо Сф, 0:2 от Литекс, 0:0 с Берое, 0:0 с Лудогорец, 2:3 от Ботев Пд и 1:1 с Локо Сф). Тогава армейците записаха и 10 поредни двубоя без отбелязан гол.
* ЦСКА се озова в ролята на догонващ за 7-и път от началото на сезона, като в 6 от мачовете тимът постигна равенство - ФК ЦСКА 1948 (2:2), Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Етър (2:2), Берое (1:1) и Арда (1:1), а на „Лаута” загуби от Локо Пд (1:2).
* В 7-и пореден мач от Първа лига ЦСКА не успя да отбележи преди почивката, като головата разлика на тима през първите полувремена е 3-9. Армейците се разписаха през първата част само в откриващите три кръга. Единствено срещу Ботев Пд те се оттеглиха като водач в резултата (1:0). Срещу ФК ЦСКА 1948 губеха с 1:2, а с Ботев Вр бе 1:1 на почивката.
* Вратарят Бусато остана единственият играч на ЦСКА с пълни 900 минути от началото на кампанията в Първа лига, след като Антов не започна мача срещу Арда.
* През миналия сезон Бусато инкасира 11 гола в 24 двубоя в Първа лига. През този сезон вече е допуснал 13 в 10 мача.
* В десетте кръга от началото на първенството ЦСКА е запазил само една суха мрежа – срещу Славия (1:0).
* Срещу Арда Джером Синклеър реализира дебютното си попадение за ЦСКА.
* Англичанинът стана осмият играч на тима, вкарал в елита след Соу (2), Тиаго (2), Санкаре (2), Антов (2), Енрике (1), Белтраме (1), Ахмедов (1) и Юрич (1).
* Синклеър вкара за първи път в шампионатен мач от 6 април 2019, когато се разписа при победата с 3:1 на Оксфорд Юнайтед като гост на Уоусоу.
* Нападателят на ЦСКА Али Соу не се е разписвал от гостуването на Ботев Враца в третия кръг. Той няма попадение вече 558 минути – 9 часа и 18 минути. В този период е отправил 25 удара към вратата.

ИГРАЧИТЕ НА ЦСКА В ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2020/21 Г.