28-03-2012 Челси удари Бенфика

Челси удари Бенфика

28-03-2012 Тема спорт

Последният английски представител в Шампионската лига Челси направи много важна крачка към полуфиналите в най-престижния клубен турнир. Тази вечер футболистите на Роберто Ди Матео надвиха с 1:0 португалския гранд Бенфика насред Лисабон. Победният гол в мача вкара Саломон Калу в 75-ата минута, а асистенцията бе на Фернандо Торес.

??наче първото полувреме предложи много скука на препълнения "Ещадио да Луж", като опасните ситуации пред двамата вратари не могат да се преброят дори на пръстите на едната ръка.

След почивката играта се оживи и атаките се заредиха една след друга. В 48-ата минута дойде най-чистото положение в срещата за домакините, но бранителят на Челси Давид Луи?? с тяло изби сигурен гол след ??ут на Оскар Кардосо. Малко след това Калу се оказа на чиста позиция, но ударът с глава на тъмнокожия футболист на "сините" мина далеч от вратата на Артур. В 60-ата минута пък Хуан Мата бе изпуснат от отбраната на Бенфика, но десетката на англичаните от малък ъгъл прати топката в страничната греда.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Торес проби през Жардел по десния фланг на атаката на Челси и намери на голова позиция Калу. Африканецът няма??е как да сбърка отблизо и резултатът бе открит. Това наля олово в краката на "орлите" и те до края не знаеха как да стигнат до вратата на Петер Чех. В добавеното време А??ли Коул може??е да си вкара автогол при опит да изчисти центриране отляво, но късметът бе на страната на тима от Лондон.

Така реван??ът на "Стамфорд Бридж" след две седмици ще започне с преднина от 1:0 за Челси, а предвид това, че този резултат е смятан за отличен турнирен и добрият домакински показател на състава на Ди Матео може да се каже, че англичаните са на една ръка разстояние от полуфиналите в ШЛ.

Бенфика - Челси 0:1