19-05-2018 Челси излъга Юнайтед и грабна ФА Къп

Челси излъга Юнайтед и грабна ФА Къп

19-05-2018 Тема спорт

Челси на Антонио Конте спечели ФА Къп след триумф на финала срещу Манчестър Юнайтед на Жозе Моуриньо. Единственото попадение в срещата, играна на "Уембли", падна в 22-ата минута, като голмайстор бе Еден Азар от дузпа.

Двубоят започна по-добре за символичния домакин Челси, който бе близо до попадение в 10-ата минута, когато Давид де Хеа спаси чудесен удар на Еден Азар.

В 22-ата минута "сините" получиха дузпа за нару??ение на Фил Джоунс срещу Азар, а белгиецът отбеляза от наказателния удар, откривайки резултата - 1:0.

Пол Погба отправи хубав изстрел в 30-ата минута, но той мина встрани от лявата греда на Куртоа.

Фил Джоунс бе близо до изравняването в точно преди края на първото полувреме, но ??утът му с глава не намери целта.

В 56-ата минута Маркъс Ра??форд получи хубав ??анс на границата на наказателното поле, но стреля слабо и Куртоа се намеси без особени проблеми.

В 63-ата минута Фил Джоунс засече центриране от свободен удар и стреля, Куртоа изби топката, а при добавката Санчес успя да отбележи, но бе в засада и попадението бе правилно отменено.

Давид де Хеа спаси своя отбор от втори гол в 70-ата минута, когато Маркос Алонсо получи страхотно подаване в наказателното поле, от което не се възползва.

В 83-ата минута Пол Погба стреля с глава след корнер, но отново не успя да намери целта.

До края Челси успя да задържи преднината си, триумфирайки с ФА Къп за 8 път в историята си. Последният трофей от Купата на Англия за "сините" датира от 2012 година, когато те победиха на финала Ливърпул с 2:1.