05-05-2012 Челси взе седма Купа на Англия

Челси взе седма Купа на Англия

05-05-2012 Тема Спорт

елси се наложи с 2:1 във финала за ФА Къп срещу Ливърпул. Това е първи трофей за сезона за "сините", и общо седма Купа на Англия във витрината им.

Лондончани откриха в 11-та минута с попадение на Рамире??, който навърза куп играчи на Ливърпул, премина на слалом между тях, и накрая стреля от десетина метра в Пепе Рейна, който не реагира добре и допълнително отклони топката във вратата си.

В 52-та "сините" от Лондон отново се подиграха със защитата на Ливърпул, когато Франк Лампард успя да намери отлично Дрогба отляво, и нападателят технично по диагонала намери далечния опразнен ъгъл на вратата на Рейна.

В 65-та минута Анди Керъл, появил се малко по-рано като резерва за Ливърпул, намали резултата с красиво попадение. Той финтира двама защитници на Челси на ъгъла на вратарското поле, и стреля точно под гредата.