01-05-2019 Царско село прегази и Арда по шампионски

Царско село прегази и Арда по шампионски

01-05-2019 Тема спорт

Царско село не допусна изненада и срещу Арда. Столичани биха кърджалийци с 2:1 у дома в изтеглен мач от 27-ия кръг. Двата гола за победата реализира нападателят Георги Минчев. Той вече има 27 попадения на сметката си. Преди година реализатор №1 с 25 стана друг нападател на Царете - Светослав Диков.
Преди двубоя се състоя награждаването на водения от Никола Спасов тим. Царско село получи купата, вдигната от капитана Веселин Минев, и златните си медали за първото място на специално направена платформа на терена. Те бяха връчени от вицепрезидента на БФС Михаил Касабов. Столичани реално бяха спечелили шампионата още преди два кръга с ремито у дома срещу ФК ЦСКА 1948 Сф (0:0).
Преди първия съдийски сигнал с минута мълчание бе почетен Динко Дерменджиев. Гостите започнаха по-добре, като в 7-ата минута Крумов стреля, но защитник изби пред голлинията. При първата добра атака Царско село поведе. Манев центрира отдясно, а Минчев се извиси над Исуф и с глава прати топката в мрежата на Иван Караджов. Това се случи в 15-ата минута.
Друга обещаваща ситуация от първото полувреме бе от 30-ата минута, когато Китан Василев прати топката над вратата от пряк свободен. Вторият гол за Минчев и Царско село дойде в 55-ата минута. Toзи път резервата Кабов центрира отдясно, а нападателят повтори упражнението си с глава, този път надскачайки Сандов.
Гостите от Арда намалиха в 82-ата минута след грешка в защитата на Царско село, от която се възползва Лукас Мартинс Вилиан, намалявайки за 1:2. Той засече случаен удар на Венци Христов, отиграл рикоширала топка.
Иван Караджов се намеси добре при атака за Царско село в 88-ата минута и опази вратата си, а в продължението на двубоя Арда пропусна да изравни и да вземе точка от мача. Гостите имаха сериозни претенции за дузпа, след като Венцислав Христов падна в наказателното поле след съприкосновение с Борислав Балджийски. Стефан Апостолов обаче прецени, че няма основания за отсъждане на дузпа, а Лукас Мартинс пропусна отлично положение за Арда.
Така Царско село дръпна с цели 21 точки пред кърджалийци, които до края ще водят люта битка с Монтана и ФК ЦСКА 1948 Сф за двете места, даващи право на участие на баражите.