13-03-2016 ЦСКА ще бори  Монтана с фенове

ЦСКА ще бори Монтана с фенове

13-03-2016 Паулина АНДРЕЕВА

ЦСКА приема днес от 15:00 часа Монтана в мач, който може да промени курса на плейофите. След драматичното поражение в четвъртък, в реван??а единственият вариант пред червените е успех, който да изравни везните и да им даде още един ??анс в битка за бленувана от Са??о Попов титла. Възпитаниците на Петър Шопов се измъкнаха у дома, достигайки до изстрадан успех с 3:2 гейма, след като губеха в резултата. Сега обаче срещу монтанци няма да са само волейболистите на червените, но и близо 600 фена, които ще се опитат да наклонят везните в полза на своите любимци. А гостите добре знаят какво означава това, предвид факта, че загубиха именно във „Васил Симов” преди седмица с 1:3. Победа на Монтана ще сложи точка на спора, но ако армейците поднесат изненадата срещу по-рутинирания си съперник, то ре??ителният трети сблъсък в зала „Младост” ще бъде действително непредвидим.
В другия мач от 1/4-финалите, който се очертава да бъде също толкова интересен, Добруджа гостува на Марек. Шампионите изпуснаха да нанесат своя удар, с колеблива игра, още в Добрич и сега ще гонят задължителен успех, ако не искат да отпаднат за първи път от четири години насам още на тази фаза. Волейболистите на Миро Живков доказаха през сезона, че не се отказват лесно, а и ще получат сериозна подкрепа от феновете си. Около 150 човека ще пристигнат в Дупница, за да подкрепят любимците си в иначе недотам негостоприемната спортна зала.
Визитата на Арда в Разлог, приключи с неочаквано лесна победа, предвид по стабилното представяне на Пирин у дома. Сега гостите ще опитат да върнат жеста, докато Нефтохимик отново влиза в ролята на фаворит при визитата на Тетевен.