в днешния брой ЦСКА удари Левски с 3:1 във вечното дерби

ЦСКА удари Левски с 3:1 във вечното дерби

15-02-2016 Тема спорт

Червените печелят след драма в четвъртия гейм

ЦСКА надигра с 3:1 (25:20, 25:20, 22:25, 25:22) Левски в последното „вечно дерби“ в българския спорт. В мач от 14-ия кръг на Суперлигата момчетата на Александър Попов спечелиха оспорван мач пред 1100 зрители в столичната зала „Васил Симов“. Така армейците записаха много важен успех, с който запазиха реален ??анс за класиране в плейофите, като заеха 7-ото място и дръпнаха с 10 точки пред сините. Те пък от своя страна са на пътя на историческо отпадане от битката за челното място, само с два спечелени мача през сезона.
Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия вчера герой от САЩ?94 Трифон ??ванов. Армейците стартираха отлично в началните минути, като до първото техническо прекъсване вече водеха с 8:6, а отличен сервис на Парапунов запази преднината до 12:9. Последва размяна на точки, а до второто прекъсване резултатът бе 16:11. Най-опитният състезател на червените Христо Цветанов получи лека травма и при 18:13 бе заменен от Живко ??ванов. Смяната обаче не оказа сериозно влияние върху „децата“ на Попов и след 24 минути те взеха гейма за 25:20.
Втората част отново тръгна по-добре за ЦСКА, които до първото прекъсване водеха с 8:4. Неточности в разпределянето на сините и гре??ки от сервис пък допълнително увеличиха преднината им. В средата на гейма играта бе прекъсната след оплаквания за хвърлени предмети по терена, но след намеса на Попов - бързо подновена. Отборите си размениха по няколко точки, но армейците бяха по-концентрирани и измъкнаха гейма за 25:20.
В третата, след рокада на състава от Жеков, сините показаха сериозно раздвижване и от 3:0 в полза на ЦСКА, обърнаха за 5:3. Добри изяви на Методи Ананиев и Павел ??ванов пък увеличиха преднината им с цели 6 точки за 10:4. Проблемите за армейците продължиха и в следващите минути, което пък принуди Попов да пусне в игра ??вайло Стефанов, който започна мача на пейката. Сините обаче бяха набрали инерция и запасиха преднината си и до втората пауза. Появата на 42-годи??ния ветеран върна увереността на волейболистите на ЦСКА и разликата бе свалена до три точки, но след ожесточена битка Левски все пак успя да измъкне гейма с 25: 22.
Това даде криле на сините и в четвъртата част те бяха по-добрият тим на игрището. Те дръпнаха с 8:6, а натискът им продължи и до паузата, но отлични отигравания на Стефанов в най-важния момент изравниха резултата за 19:19. Това бе??е достатъчно за ЦСКА, които под бурните аплодисменти на публиката, набързо успяха след атака на Сеганов да обърнат за 22:21. До края класата и самочувствието си казаха думата и червените уверено сложиха край на мача след близо двучасова битка.