12-05-2018 ЦСКА спечели в Стара Загора, но Верея показа зъби

ЦСКА спечели в Стара Загора, но Верея показа зъби

12-05-2018 Тема спорт

ЦСКА спечели гостуването си на Верея в Стара Загора с 2:0 в среща от 34-ия кръг на Първа лига. Домакините има за какво да съжаляват, след като изпуснаха доста положения през първата част, като нацелиха и три греди. Александър Барт (64) и Роланд Алберг (73) вкараха головете за успеха на "армейците".

Срещата започна много добре за старозагорци, които можеха да открият още в 5-ата минута, когато ??ут на Антон Огнянов премина на сантиметри от напречната греда.

В 12-ата минута ЦСКА отговори чрез Роланд Алберг, който стреля, но Цинцарски се намеси по прекрасен начин и изби топката в напречната греда. С голям пропуск се отчете Денислав Станчев в 17-ата минута, когато очи в очи с вратаря Черниаускас, той не успя да го преодолее.

В 32-ата минута отново Станчев бе близо до гола, след като негов удар се отби в десния страничен стълб на "червените".

ЦСКА започна второто полувреме по-добре и бе близо до гола в 55-ата минута, когато Станислав Манолев стреля след подаване на Стойчо Атанасов, но ударът му се отби в страничната греда на Цинцарски.

В 64-ата минута гостите откриха резултата чрез Александър Барт, който се разписа след центриране от корнер - 0:1. В 71-ата минута Антон Огнянов стреля по прекрасен начин от далечна дистанция, но ударът му се отби в страничния стълб на Черниаускас. Две минути по-късно ЦСКА вкара втори гол. Кирил Десподов стреля от далечна дистанция, Цинцарски не се намеси добре и изпусна топката, а Роланд Алберг вкара топката в опразнената врата - 0:2.

В 82-ата минута Антон Огнянов намери Шемлал по прекрасен начин в наказателното поле, но резервата стреля слабо и в обсега на вратаря. До края на срещата домакините опитаха да стигнат поне до почетен гол, но така и не съумяха.

След този успех ЦСКА остава втори със 75 точки, като се намира на 11 от ??ампиона Лудогорец. Верея пък продължава да няма успех в плейофите на първата ??естица, като има в актива си 36 пункта.