в днешния брой ЦСКА си го изкара на Витоша

ЦСКА си го изкара на Витоша

06-10-2019 Тема спорт

ЦСКА записа най-убедителния си шампионатен успех този сезон, след като надигра Витоша Бистрица с 4:0 като домакин. Головете бяха вкарани от Уот, Албентоса, Малинов и Евандро. Три от попаденията паднаха още през първата част. Армейците бяха реализирали по-малко преди почивката във всички останали 11 кръга преди вчерашния - едва 2.
Както се очакваше, трибуните бяха почти напълно празни с оглед слабите резултати от началото на сезона. През целия двубой над „Армията” валя дъжд. Червените на практика бяха водени от Милош Крушчич, който все така даваше указанията. Като наставник по документи беше вписан Добри Митов.
За ЦСКА резерви останаха Черниаускас, Тиаго и Евандро. Армейците започнаха в схема 4-4-2, а в хода на полувремето Кери и Отабор си разменяха местата по фланговете. Таранът Томи Юрич пък за първи път попадна в групата и записа дебют в заключителния четвърт час на двубоя, като пропусна да вкара.
Армейците бързо пробиха защитата на гостите, като поведоха в 4-ата минута. Кери получи от Занев и шутира от дистанция, а стражът Кацарев изби. Топката обаче отиде към Уот, който реализира с десния крак за 1:0. В 14-ата Соу пропусна първата си стопроцентова ситуация преди почивката. Мазику финтира бранител и подаде по земя отляво, а гамбиецът овладя сам в наказателното поле. Соу си нагласи топката на десния крак и шутира по земя, но вратарят изби в корнер.
В 19-ата ЦСКА удвои, и то с гол след ъглов удар – първи през този сезон. Кери центрира, а Албентоса засече с глава за 2:0. Испанецът се разписа и при 2:2 с Левски, когато оформи резултата отново с глава и пак след центриране на Кери, но от игрова ситуация.
В 39-ата минута авансът на домакините стана класически. След центриране от фаул топката стигна до Отабор, който отклони с глава в наказателното поле, а след това Соу чукна леко към Малинов. Халфът се освободи и с левия крак от 8 метра вкара за 3:0.
В 42-ата пък Соу пропусна втора чиста ситуация. Уот го изведе в средата на терена и гамбиецът се откъсна сам срещу стража. Соу обаче прати топката в аут, вместо да реализира. На полувремето ударите бяха 9 на 0, а корнерите - 7 на 0.
На почивката треньорите направиха по една смяна - Пинто за Бикел и Долапчиев за Кутев. Още в 47-ата минута удар на Пинто бе отклонен от Кацарев в корнер. ЦСКА се отпусна и позволи няколко възможности за Витоша. В 49-ата минута Котев изскочи отдясно, но Бусато излезе и отрази в корнер. От ъгловия удар Долапчиев стреля доста опасно с глава, като Занев го изпусна. Топката обаче премина на сантиметри покрай гредата в аут. В 51-ата минута Отабор удари напречната греда при опит да центрира. Малко след това Корупис стреля от фаул, но Бусато отклони в корнер. А в 65-ата Кацарев отрази плътен удар на Пинто.
Най-добре от ЦСКА се представиха Малинов и Уот, който на няколко пъти изведе съотборници на опасни позиции и почти нямаше грешно отиграване. Витоша постепенно отпадна физически и в 73-ата минута червените вкараха още веднъж. Евандро размени пасове с Малинов и след шут на бразилеца и лек рикошет от Зюмбулев топката спря в мрежата за 4:0.
Малко след това дебют за ЦСКА направи Томи Юрич, който замени Уот. Австралиецът се включи енергично и на няколко пъти потърси гол, но не се разписа. Червените пропиляха над половин дузина чисти положения и пропуснаха да спечелят с много по-голям резултат.