в днешния брой ЦСКА реди провал след провал в елита

ЦСКА реди провал след провал в елита

26-10-2020 Владимир ИВАНОВ

ЦСКА направи поредния си безличен мач в първенството и стигна само до 1:1 срещу Арда в Кърджали. Домакините поведоха чрез Ковачев през втората част, а в края резервата Джером Синклеър донесе точката на червените с дебютното си попадение. Единствено неговото представяне бе светъл лъч в състава на Стамен Белчев. Всичко останало бе отчайващо. С равенството армейците навъртяха 6 поредни грешки в първенството – 5 равенства и 1 поражение, като изостават със 7 точки от лидера Локо Пд и вече са пети в класирането. Последната им победа е от 30 август – 1:0 над Славия с автогол в добавеното време. Оттогава минаха 55 дни!
Началото бе спокойно и монотонно. Двата тима предпочитаха да разиграват на сигурно. ЦСКА прекаляваше с центриранията, които бяха израз на безпомощност и безидейност пред вратата на съперника. Много брак в подаванията имаше Юга. Домакините стояха добре групирани в половината си, избягваха да нападат с много хора и по-скоро дебнеха за ситуация, при която да хванат съперника на контра. Действията се водеха в тяхната половина, но в атака на ЦСКА липсваше каквато и да е креативност, както и острота по фланговете.
Мачът живна едва в заключителните епизоди на първата част. В 41-ата минута Йомов центрира в пеналта, а там Кейта свали към Тиаго. Защитата на Арда изби лошо топката, тя попадна в Юга, който с мощна тупалка от 20 метра разтресе напречната греда. След това Соу засече с глава центриране над вратата. С това се изчерпа всичко.
Поредно напълно проспано първо полувреме от червените. ЦСКА не създаде нито едно чисто голово положение и не изработи абсолютно нищо интересно. Луташе се около наказателното поле на Арда, където настъпваше отчайваща безпомощност. Последният пас липсваше, представянето бе безлично.
На почивката дъждът се усили, а Арда започна по-силно втората част. Стигна се и до неубедителна изява на Бусато след центриране от корнер. В 55-ата минута дойде първата опасност за домакините. Тогава Занев изрита топката към центъра, но Соу бе изпреварен от Милен Стоев, а топката стигна до Делев. Нападателят елиминира тромавия Матей и стреля от 16 метра, но Бусато спаси.
След час игра Белчев смени крилата и пусна Енрике и Синклеър, което даде позитивен резултат в последните минути. Малко след това последният проби отдясно и центрира в наказателно поле към Соу, който от воле шутира в аут. По-късно Матей се контузи и поиска смяна. На терена се появи Антов, а Ахмедов замени Жеферсон. Така ЦСКА заигра с двама в атака. В 73-ата минута Арда поведе. Тогава Коконов проби отляво и подаде на Мартинов, който центрира остро в пеналта, където нахлуващият Ковачев от 8-9 метра засече от въздуха с левия крак и прати топката в долния десен ъгъл на Бусато – 1:0 с красиво попадение.
Арда се прибра, а ЦСКА заигра по-настъпателно. Соу не успя да оползотвори центриране на Енрике. В 84-ата минута Синклеър получи в пеналта от Юга, залъга Леони и стреля в близкия ъгъл на Караджов – 1:1 с първия точен удар на армейците. Голът пък бе дебютен за Джером Синклеър с екипа на червените. След подновяването на играта той можеше да донесе трите точки на ЦСКА – при центриране от корнер на Тиаго би с глава, но топката срещна гредата. До края негов изстрел бе спасен от Караджов.
Само усилията на Синклеър обаче не стигнаха на ЦСКА да направи обрат.