в днешния брой ЦСКА попари Левски от 0:2

ЦСКА попари Левски от 0:2

02-09-2019 Тема спорт

ЦСКА и Левски изиграха драматично дерби, но не се победиха - 2:2. Сините направиха ударен старт, като поведоха с 2:0 до 18-ата минута с голове на Станислав Иванов и Роберта. След това тръгна да пази резултата и това му изигра лоша шега. Люпко Петрович направи ключова смяна на почивката, като включи Греъм Кери. Ирландецът развинти Левски, като асистира и за двата гола - на Евандро и Албентоса. Червените играха безобразно през първата част, но се реабилитираха през втората.
ЦСКА започна доста по-настъпателно. До 10-ата минута червените имаха превес, а играчите на Левски не успяваха да си разменят повече от 3 последователни паса. След първия гол обаче армейците бяха прекършени. Действията им станаха изключително несигурни и объркани, а всяко центриране от фаул или корнер пращаше червената отбрана на ръба на паниката. Точно след стандартна ситуация се стигна и до втория гол на Левски. В предни позиции армейците бяха безидейни и отправиха само един удар до почивката. Почти всяко слизане на Левски към вратата пък вещаеше опасност.
В 5-ата минута Отабор центрира отдясно, Евандро стреля слабо с глава. Това беше и единственият удар на армейците до полувремето. Сините вкараха гол с първата си по-добра атака в 12-ата минута. Горанов центрира в наказателното поле, Паулиньо продължи с глава към Станислав Иванов, който от въздуха нанесе удар и простреля Черниаускас. В ситуацията Иванов се вклини между Занев и Гълъбов.
В 18-ата Левски удари за втори път. Този път Нашименто центрира от фаул, а Райнов опита да играе с топката. Халфът не я уцели, но попречи на видимостта на Черниаускас, който се размина с кълбото. Топката стигна до Роберта и той се разписа за 2:0.
Левски имаше възможност да направи 3:0 в 22-ата минута. Тогава Роберта бе изведен от Горанов на стрелкова позиция, но Черниаускас реагира отлично и отклони с крак в корнер. До края на първата част други голови ситуации нямаше.
На почивката Люпко Петрович извади Занев и призрака в този мач Тиаго, като ги замени с Мазику и Кери. Така целият ляв фланг беше подменен, като Евандро заигра до Соу на върха на атаката. След излизането на Занев капитанската лента отиде в Албентоса. Включването на Кери раздвижи играта на ЦСКА в предни позиции, като той отправи редица опасни центрирания и бе в основата на изравняването на резултата. В 51-ата минута пък ирландецът шутира от дистанция и затрудни Миятович, който изби. ЦСКА дълго не успяваше да се възползва от преимуществото си, нито пък да наложи концентриран натиск. Сините предоставяха инициативата на съперника, но действаха стабилно в защита и отбиваха почти всяка атака. Левски обаче започна да се пропуква. В 69-ата минута след корнер Евандро нанесе удар с глава, но в аут. В 73-ата бразилският голаджия се разписа. След поредното центриране на Кери Каргас увисна, а дебнещият зад гърба му Евандро се възползва. Бразилецът си спря на гърди и сам срещу вратаря реализира за 2:1.
Малко след това Кери падна на земята след контакт с Горанов и претендираше бурно за дузпа, но реферът му вдигна картон за симулация. В 82-ата Левски изпусна две възможности за гол. Роберта остана сам срещу Черниаускас и го размина, но си затвори ъгъла за удар. После центрира за Паулиньо, но Отабор изчисти пред него. В 88-ата обаче ЦСКА изравни. Кери финтира Юруков, напредна и центрира отлично отляво, а Албентоса с глава вкара за 2:2.
60 секунди по-късно Роберта изпусна нов добър шанс, като стреля в аут. Люпко Петрович пък беше изгонен от Кабаков за бурна реакция за неотсъден фаул.
В крайна сметка връщането на Левски дълбоко в защита бе наказано от ЦСКА, а играч на мача беше резервата Греъм Кери.