в днешния брой ЦСКА пак не се възползва, Али Соу профука дузпа

ЦСКА пак не се възползва, Али Соу профука дузпа

12-05-2019 Виктор ГЕЦОВ

ЦСКА изпусна златен шанс да се изравни по точки с Лудогорец, но отново не успя - 0:0 на „Армията”. В грешник за червените се превърна голмайсторът им Али Соу, който в началото на мача изпусна дузпа. Реферът Георги Кабаков спести и друг наказателен удар за домакините още в 35-ата секунда. ЦСКА изигра изключително силни първи 30 минути, в които тотално мачкаше своя съперник, а Лудогорец действаше много слабо и неориентирано. Постепенно обаче устремът на червените изчезна. Разградчани пък се задоволиха с точката, благодарение на която продължават да имат 3 аванс пред ЦСКА 3 кръга преди края.
На пейката на армейците останаха Бодуров, Антов, Енрике и Жоржиньо. На позицията зад нападателя наказаният Тиаго бе заменен от Малинов, а Пинто и Бикел действаха в средата на терена. Евандро започна като ляво крило, а Чорбаджийски и Томаш бяха партньори в центъра на защитата.
Титуляр под рамката на гостите бе Пламен Илиев, докато Анисе започна в халфовата линия за сметка на Горалски. Извън 11-те остана Кешерю, а вместо него стартира Швиерчок.
ЦСКА наложи смазващо превъзходство в началото на срещата. Играчите на гостите буквално не знаеха къде се намират, а по лицата им се четеше страх. Началният натиск на армейците обаче не доведе до гол. Реферът Георги Кабаков също имаше своя „принос”, след като още в 35-ата секунда се уплаши да свири чиста дузпа. След шут на Соу топката летеше към вратата, но Григоре я блокира с ръка. Кабаков обаче отсъди корнер... В 6-ата минута ЦСКА все пак получи дузпа, след като кълбото срещна разперената ръка на Марселиньо. Зад бялата точка застана Соу, който обаче не издържа на напрежението. В типичния си стил той стреля силно и високо, но прати топката над вратата. Така червените изпуснаха златен шанс да нанесат необходимия им ранен удар.
Армейците продължиха да мачкат своя съперник, като това се осъществяваше почти изцяло през Соу и Евандро отляво. На десния фланг Джеси беше незабележим. Специално Евандро направи няколко опасни пробива и Моци едва го удържаше. Бразилецът направи два пропуска.
Разградчани се посъбудиха едва около 20-ата минута, най-вече чрез Лукоки, но две негови опасни центрирания не намериха адресат. Черниаускас пък изби в корнер далечен удар на Сисиньо. Устремът на ЦСКА постепенно се изчерпа и Лудогорец изнесе действията в по-предни позиции. Въпреки това разградчани не успяваха да създадат голово положение. В 37-ата минута Вандерсон бе заменен принудително от Попа. В 41-ата пък Черниаускас спаси далечен изстрел на Марселиньо от фаул.
И двата отбора бяха доста по-предпазливи през втората част, като ударите към двете врати бяха истинска рядкост. Лудогорец стартира полувремето с няколко опасни слизания към вратата, но не и стопроцентов шанс. В 51-ата минута дойде най-добрата възможност за гостите. Лукоки подаде остро отдясно, но Турицов с отлична намеса изби пред Марселиньо. След това Малинов изчисти с шпагат кълбото от бразилеца, който падна на земята след контакт между двамата. Реферът Кабаков даде сигнал на Марселиньо да се изправи.
В ЦСКА реагираха на пасивната игра в атака, като извадиха фигуранта Джеси за сметка на Жоржиньо. След почивката армейците не успяваха да повторят натиска си от първите минути в мача. Тимът се бранеше добре, но не съумяваше да задържи топката. Лудогорец пък опитваше да „приспи” темпото в срещата с оглед, че и равенството вършеше работа на гостите. Зелените също като ЦСКА не допускаха груби грешки в отбрана.
В 72-ата минута вторият ход на червените беше включването на Енрике за сметка на Евандро. Замененият нападател се загуби след почивката. Стойчо Стоев пък отговори, като извади Швиерчок и пусна Кешерю. Полякът разочарова при един от доста редките си шансове като титуляр. В 78-ата минута принудително от терена излезе Пинто, който бе заменен от Антов. Португалецът тръгна да дава капитанската лента на Малинов, който обаче му каза да я сложи на Чорбаджийски.
До края ЦСКА опита да натисне, но така и не стигна до стопроцентова голова възможност. Армейците са задължени да спечелят всеки свой мач до края и ще се надяват на грешки на Лудогорец, за да направят обрат в първенството. Задачата на ЦСКА обаче изглежда все по-трудна след изпуснатия успех.
В самия край на срещата Малинов и Дяков се спречкаха и двамата бяха изгонени с втори жълт картон.