в днешния брой ЦСКА отново се провали на „Лаута”

ЦСКА отново се провали на „Лаута”

08-12-2024 Виктор ГЕЦОВ

Червените кръгла нула в атака, не отправиха нито един удар към вратата на Арда

Безпомощен ЦСКА завърши 0:0 при гостуването си на Арда на „Лаута”. Така червените записаха втори пореден провал на този стадион, след като преди месец и половина загубиха с 0:1 от Локомотив.
ЦСКА игра безобразно в атака, не създаде чисто положение, не отправи и нито един удар в очертанията на вратата! Арда също не показа нищо в офанзивен план, но пък изглеждаше повече от доволен да вземе точка. Това бе 4-та поредна суха мрежа в елита за кърджалийци след 1:0 над Берое, 2:0 над Витоша и 0:0 с Локо Пд и ЦСКА.
В двата състава имаше по няколко промени спрямо двубоя за купата. Както се очакваше, отдясно в отбрана за червените стартира Турицов, а Гълъбов бе централен защитник вместо леко контузения Албентоса. По крилата атакуваха Отабор и Жеферсон, а Кери действаше зад Уот. На пейката остана Евандро, който бе с температура. За Арда пък започнаха Леони, Аморим и Ради Василев.
Реферът Петър Костадинов твърде често накъсваше играта с нарушения.
В 12-ата минута ЦСКА застраши съперника след корнер. Кери центрира, а Жеферсон стреля с глава, но до гредата. Последваха дълги моменти без интересни възможности. Армейците не успяваха да наложат натиск, грешаха често и срещаха големи затруднения с компактната отбрана на Арда.
В 33-ата минута Кери задържа топката пред наказателното поле, след което разпредели наляво за Отабор. Той финтира Лозев и шутира с десния крак, но кълбото се отби от гредата и излезе в аут. Отабор имаше няколко пробива през играещия като бек Лозев, който често увисваше. Но подаванията на крилото на ЦСКА по правило бяха неточни. В 37-ата минута пък Кери намери с дълго подаване Занев, който изведе Мазику. Французинът напредна и шутира от границата на наказателното поле, но в аут. В 45-ата минута Арда се отчете с първа по-опасна възможност, но Сашо Георгиев стреля неточно.
Армейците за пореден път разочароваха с представянето си до почивката. Играта им обаче не се промени и през втората част и те затвърдиха пълната си безидейност в предни позиции. ЦСКА продължи да се лута на терена до самия край на срещата. Положенията пред вратата на Арда така и не идваха. В 71-ата минута Крушчич пусна Юрич вместо Жеферсон. Предполагаше се, че ЦСКА ще започне да действа ва банк, но нищо подобно не се случи. В 73-ата минута червените имаха проблясък, когато Уот изведе отлично Юрич отдясно. Австралиецът центрира и след рикошет топката стигна отново до Уот пред пеналта. Той обаче стреля крайно неточно, макар да бе непокрит. В 83-ата пък Евандро шутира отдалеч, но пак в аут. Веднага след това Крушчич пусна още един забравен играч с надеждата да пречупи Арда - Давидов, който не беше помирисвал терена от края на септември. Руснакът не се срещна с топката за 10-те минути, които изкара на полето. В 86-ата Ховсепян напредна и отправи първия точен удар на кърджалийци в мача, но Бусато не бе затруднен. Малко след това Делев шутира от фаул, но стражът на ЦСКА отрази в корнер.
До края червените така и не успяха да наложат някакъв организиран или дори хаотичен натиск. Отборът по никакъв начин не показа, че заслужава успеха и бе напълно безпомощен в нападение. Затвърдено бе слабото представяне от мача в Кърджали в четвъртък. Не може да се разчита само на спортния шанс. Трябва да се играе и футбол. В този си вид ЦСКА е без аргументи и са необходими промени.