в днешния брой ЦСКА на колене в Стара Загора

ЦСКА на колене в Стара Загора

30-09-2019 Тема спорт

ЦСКА тотално компрометира шампионските си амбиции в Стара Загора. Червените загубиха с 1:2 от Берое и вече са на цели 8 точки от лидера Лудогорец и на 7 от Левски. С успеха си заралии прекъснаха черната си серия от ЦСКА и записаха първа домакинска шампионатна победа над този съперник от август 1990 г.! В този период изминаха 23 мача. Берое вкара двата си гола след образцови контри, а точни бяха Конте през първата част и Бригидо след почивката. Соу върна един гол в самия край.
Така Берое окачи и скалпа на армейците на колана си през този сезон, след като би Левски с 3:1.
Напълно според очакванията първото полувреме премина много равностойно, с надлъгване и битка. ЦСКА във втори поредни 45 минути срещу Берое не успя да отправи точен удар след успеха си с 1:0 под Аязмото през месец май. Заралии пък имаха един изстрел в очертанията и го превърнаха в гол.
В 16-ата минута ЦСКА организира единствената си по-добра атака през първата част. Мазику напредна отляво, след което подаде към средата на терена. Оттам Кери разпредели надясно за Тиаго, а той центрира меко. Евандро нанесе акробатичен удар, но в аут. Малко след това Конте проби отлично през Турицов и Малинов в пеналта, но пасът му бе пресечен от Албентоса. В 31-ата минута обаче Берое поведе. Кери се подхлъзна в средата на терена и Охене пое кълбото. Последва пас напред за Конте, който финтира Албентоса и си отвори пространство за изстрел. Офанзивният халф шутира, а топката мина през ръцете на Бусато за 1:0. Така след серия от грешки в червено Берое поведе.
В 43-ата минута Соу получи добра топка по земя в наказателното поле, но се забави и стабилният в защита Алкан изби в корнер. В продължението пък Кери и Тиаго стреляха неточно от фаулове.
Добре за ЦСКА през първата част се представи Мазику. На другия полюс беше цялото каре в атака, което бе с много ниска ефективност.
ЦСКА понатисна в началото на втората част, но така и не успя да наложи дълготрайно превъзходство. В 51-ата минута Соу изскочи отляво в наказателното поле, финтира Бандаловски и остана сам срещу Перниш. Стражът обаче затвори ъгъла си и спаси удара на гамбиеца. 3 по-късно Люпко направи офанзивна смяна, като вкара Отабор вместо Турицов. Така Бикел премина отдясно в защита. Люпко извади и слабия в този мач Евандро, като пусна втори централен нападател в лицето на Уот. ЦСКА заигра в 4-4-2 с Отабор и Кери по фланговете.
Реално обаче картината на терена не се промени по никакъв начин. Битката продължи да преобладава, а Берое нанесе още един удар. Армейците не стигаха до чисти положения, докато заралии умело дебнеха на контри. В 65-ата минута домакините изпуснаха след корнер, като Генев стреля с глава, но Бусато отрази. В 67-ата Малинов шутира опасно с левия крак, но на сантиметри покрай гредата в аут. Томаш пък направи две принудителни смени след контузии на Вандерсон и Генев. В 73-ата и Соу стреля неточно. Но в 78-ата Берое окончателно прониза ЦСКА след нова контра. Тиаго загуби топката в средата на терена, Цветков изведе Бригидо отдясно и португалецът с прекрасен удар над Бусато реализира за 2:0. В 84-ата пък Камбуров остана на сантиметри от това да реализира трети гол. След тази ситуация феновете на ЦСКА избухнаха в мощни скандирания: „Люпко вън!”. В 90-ата минута Соу върна един гол - с глава след центриране от фаул на Занев, но реакцията вече беше твърде закъсняла.