03-03-2021 ЦСКА напред за купата

ЦСКА напред за купата

03-03-2021 Тема спорт

ЦСКА победи Черно море с 3:1 на „Армията“ и е на четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Двубоят се превърна в шоу на ганаеца Бисмарк Чарлс и Георги Йомов, които правеха каквото си поискат срещу варненци. Първият откри резултата и изработи дузпа, а вторият блесна с 2 гола. За гостите точен бе Даниел Димов, който се разписа при вече решен мач. Вратарят на моряците Иван Дюлгеров имаше тежък ден и направи големи гафове при първото и третото попадение. Реакцията, която възпитаниците на треньора Бруно Акрапович показаха след поражението с 0:1 от Лудогорец през уикенда, бе категорична.
Босненецът пусна като титуляри последните 2 попълнения – нидерландския защитник Мено Кох и Бисмарк Чарлс.
Началото бе предпазливо с оглед на важността на двубоя, а в действията на съперниците имаше доста грешки. Именно след голям гаф ЦСКА откри резултата. В 9-ата минута Дюлгеров пусна на Дробаров от аут, защитникът му върна топката, но вратарят се засуети. Бисмарк Чарлс го атакува, блокира опита за изчистване, отне му топката, а след това спокойно я пусна в мрежата – 1:0 с дебютен гол на ганаеца, който играеше първия си мач като титуляр. След него ЦСКА наложи пълен контрол над мача.
Малко по-късно Йомов падна в пеналта след интервенция на Пабло Гарсия, но не последва сигнал за дузпа, въпреки че основания за отсъждането на такава имаше. Георги, който действаше зад нападателите бе активен и подхвана няколко обещаващи атаки. Черно море не успя да отговори и не създаде напрежение за Бусато.
В 27-ата минута Йомов отне топката на Виктор Попов, преодоля Даниел Димов и влезе на скорост в наказателното, но диагоналният му изстрел с десния крак премина покрай левия стълб. 7 по-късно Вион центрира от корнер, Кайседо надскочи всички и стреля с глава, но топката се удари в съотборника му Джером Синклеър, който на практика предотврати втори гол в мрежата на варненци. Малко след това Мазику получи от Кайседо и шутира по земя, вратарят изби, а таранът не успя при добавката.
В 38-ата минута Синклеър елиминира няколко играчи на Черно море и пусна към Бисмарк Чарлс в пеналта. Ганаецът бе изблъскан в гърба от Даниел Димов, а реферът Чинков отсъди дузпа. Тя бе изпълнена от Йомов, който стреля в долния десен ъгъл, плонжиралият Дюлгеров докосна топката, но тя влетя в мрежата – 2:0.
Така ЦСКА проведе отлична първа част. 3 минути след началото на втората възпитаниците на Акрапович решиха всичко след преса и нов гаф на варненци при изнасянето на топката и стража. Кайседо отне на Попов и намери Мазику, който проби. Последва умно подаване в дъгата пред пеналта, а Йомов с плътен удар прокара топката през краката на вратаря – 3:0.
В 62-ата минута Черно море намали след статично положение. Родриго Енрике центрира от свободен удар, а защитникът Димов изпревари Матей и вкара с глава в долния десен ъгъл. Това бе и единственият светъл лъч в представянето на гостите, които категорично загубиха битката с червените.
До края ЦСКА с прагматична игра затвори без никакви проблеми мача. Това бе и най-силният двубой на възпитаниците на Бруно Акрапович през 2020 година. Треньорът пък продължава да ниже успехи в турнира.
След категоричната победа ЦСКА очаква жребия за четвъртфиналите, който е утре вечер. Мачовете от следващата фаза са в периода 16-18 март.