16-07-2021 ЦСКА започва похода в Европа в 20 часа

ЦСКА започва похода в Европа в 20 часа

16-07-2021 Тема спорт

ЦСКА стартира похода си в Европа на 22 юли, четвъртък, от 20:00 часа на „Армията“. Това официално бе оповестено от сайта на УЕФА. Тогава възпитаниците на Любослав Пенев ще се изправят срещу… в първи двубой от втория квалификационен кръг на новия турнир Лига на конференциите. Все още обаче не е ясно в колко часа ще стартира реваншът, който ще се играе седмица по-късно – на 29 юли. Очаква се УЕФА да излезе с решение днес.
Още преди да стане известен съперникът на ЦСКА, от евроцентралата определиха и съдийската бригада за двубоя. Наряд за главен рефер получи англичанинът Питър Банкс. Негови помощници ще бъдат Нийл Дейвис и Джеймс Мейнуоринг. За четвърти арбитър бе определен Робърт Джоунс.
Интересното е, че Питър Банкс ще направи официалния си дебют като главен съдия на континенталната сцена. Досега е бил единствено четвърти рефер. Той попада в групата на елитните английски арбитри преди сезон 2019/20. На 31 август 2019-а Банкс ръководи първия си двубой от Висшата лига - Лестър срещу Борнемът, спечелен с 3:1 от домакините. На 22 февруари следващата година той показва и първия си червен картон. Най-обсъжданата му изявява е от 7 декември 2020-а, когато е ВАР съдия. Тогава отменя решение на главния арбитър Дейвид Кут и назначава дузпа в полза на Брайтън срещу Саутхемптън.
В понеделник пък ЦСКА ще научи с кой ще играе в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, ако преодолее … . Червените ще са поставени на жребия.