в днешния брой ЦСКА загря за Европа с поредна класика

ЦСКА загря за Европа с поредна класика

07-07-2019 Тема спорт

ЦСКА победи Вихрен Сандански на „Армията” с 3:0 в последната си лятна контрола. Така червените загряха за евростарта си срещу Титоград във вторник с трета класика в проверките. Точни за успеха бяха Греъм Кери, който се разписа за първи път, Али Соу и Рубен Пинто.
Любопитен момент бе, че новото попълнение Диего Фабрини бе използван на трети различен пост - десен външен халф, след като игра и отляво по атаката, и на коронната си позиция зад нападателя. Фабрини остави добри впечатления вчера.
През първата част ЦСКА не бе особено убедителен срещу третодивизионния тим. Домакините създадоха малко положения, а единственият им гол до почивката падна от пряк свободен удар. На свой ред Вихрен, воден от бившия нападател на армейците Здравко Лазаров-Електричката, стигна до няколко опасни положения. ЦСКА беше нестабилен в защита и на моменти с лека ръка допускаше удари от наказателното поле. При по-класен съперник армейците със сигурност щяха да бъдат наказани за липсата на концентрация в дефанзивен план. Новият централен нападател Тони Уот пък отново разочарова. Той така и не излезе на голова позиция, а и като цяло оставяше впечатлението, че се лута на терена. Шотландецът тепърва трябва да се напасва към отбора и на този етап титулярният статут на Соу не стои под никакво съмнение.
На положителния полюс през първата част се представи 18-годишният Митко Митков. Този път той атакуваше по левия фланг. Крилото бе доста активен, отправи няколко опасни центрирания, правеше продължителни пробиви. Митков показа самочувствие и беше аплодиран неведнъж от публиката. На моменти младокът се увличаше в индивидуални действия, но отново показа добро ниво. Той може да е титуляр по фланга срещу Титоград на „Армията”, като ще спори за стартовото място с Греъм Кери.
Трябва да се отбележи, че ЦСКА има напредък при корнерите, вече е по-опасен и в някои ситуации разиграва заучено. До почивката ъгловите удари се изпълняваха от Давидов и Кери, а през втората част от Занев и Тиаго. Вратарите Черниаускас, Бусато и Петър Петров пък си поделиха по 30 минути в спаринга.
През първото полувреме опасните ситуации бяха малко. В 5-ата минута Митков впечатли с 40-метров рейд отляво, а накрая спечели и корнер, от който обаче не произтече нищо. Малко след това пък Милен Златков и Александър Якимов от гостите застрашиха армейците, но не успяха да реализират. При първата ситуация Черниаускас направи добро спасяване.
В 27-ата минута ЦСКА откри резултата. Малинов спечели фаул отдясно пред наказателното поле, под ъгъл на вратата. Зад топката застана Кери, който с прецизен удар с левия крак прати кълбото директно в мрежата - 1:0.
В 36-ата минута пък Стойчо Атанасов нахлу опасно отдясно и стреля по диагонал, но кълбото премина на сантиметри покрай гредата в аут. На другата врата Бусато спаси удар на Никола Георгиев, а Атанас Чепилов стреля в ръцете на бразилския страж.
След почивката ЦСКА действаше доста по-офанзивно, създаде много повече положения, а пред своята врата не допусна опасност. В 50-ата минута Фабрини прехвърли отбраната и изведе Соу сам срещу вратаря. Гамбиецът чукна кълбото покрай него, но после на празна врата по диагонал стреля силно в аут. В 53-ата Занев центрира остро отляво и изпрати топката в опасна зона. Соу се отскубна от защитата и с плътен удар с десния крак прониза стража за 2:0. Това бе 3-ти гол на Соу в проверките.
Пропуските пред вратата на Вихрен се редяха един след друг, като последователно Тиаго, както и Евандро и Соу по два пъти изпуснаха. В 83-ата минута армейците проведоха продължителна атака по земя между Пинто, Тиаго и Соу. Накрая гамбиецът изведе Евандро сам срещу стража, но бразилецът стреля в тялото му. Малко след това обаче Тиаго поднесе топката на Пинто, той си я поведе и с удар по земя от 20 метра изненада стража, който не мръдна - 3:0.
Така ЦСКА завърши контролите с 4 победи и 2 равенства при 10:2 голова разлика. Във вторник, 9 юли, от 20:30 часа червените посрещат Титоград на „Армията” в първия кръг на Лига Европа.