30-01-2020 ЦСКА вече 5 часа без гол в контролите

ЦСКА вече 5 часа без гол в контролите

30-01-2020 Тема спорт

ЦСКА не успя да се разпише в трета поредна контрола, след като завърши 0:0 с южнокорейския хегемон Чонбук в Марбея. Армейците се представиха солидно в защита, като често бяха в позицията на тима, който се отбраняваше. В предни позиции бяха немощни и имаха малко шансове, като Евандро пропусна най-добрата възможност още в 3-ата минута. Серията на ЦСКА без отбелязан гол продължава близо 5 часа, като последното попадение бе автогол на играч на Каспий при 4:0. Оттогава изминаха 298 минути, при които армейците паднаха от Нюрнберг (0:5) и Шонан (0:1), а вчера направиха 0:0 с Чонбук.
Любопитство будеше атаката на Чонбук, водена от 40-годишния голмайстор Лий Дон-Гук и тарана Ларс Велдвайк, който през май 2018 г. беше на „Армията” на мача ЦСКА - Берое. Тогава обаче до подпис с него не се стигна.
Червените стартираха добре мача с корейците. Още в 50-ата секунда Юрич пусна отличен пас за Давидов, който обаче се придвижи бавно към топката и пропиля възможността да шутира от чиста позиция. В 3-ата минута пък Давидов задържа в пеналта и сервира кълбото на Евандро, който бе непокрит, но с левия крак стреля над вратата. Така той пропиля стопроцентова ситуация. Именно бразилецът беше най-активен за ЦСКА през първата част, макар че повече не излезе на стрелкова позиция. Той обаче постоянно се стремеше да е ангажиран към действията в офанзивен план. На върха на атаката беше Юрич, до когото не достигаха добри топки и той се връщаше доста назад.
Чонбук наложи контрол върху срещата. Корейците „разцъкваха” с лекота топката, като направиха куп комбинации, а за цялата среща имаха два пъти повече подавания от ЦСКА. На Чонбук обаче му липсваше острота в предни позиции. Тимът изсипа доста топки в наказателното поле на армейците, но отбраната и вратарят се справяха с всичко по-опасно. Показателно е, че червените не позволиха чисто положение през първата част. Единственият точен удар до почивката беше в полза на Чонбук. В 43-ата минута ветеранът Донг-Гук стреля с десния крак, но не затрудни Бусато. При ответната атака пък Джеси овладя кълбото отдясно в наказателното поле, нагласи го на левия си крак и шутира, но в аут. Това беше първото по-опасно действие на ганаеца в срещата. Той бе заменен на полувремето.
След почивката ЦСКА изглеждаше с една идея по-добре. За това помогнаха най-вече включилите се Пинто и Кери. Особено ирландецът беше активен в атака, но неговите усилия не бяха оползотворени от нападателите. ЦСКА все така не успяваше да задържи продължително кълбото, а последователните пасове рядко бяха повече от 4-5. В контраст, футболистите на Чонбук с лекота комбинираха, но се въртяха безцелно около наказателното поле.
Първият точен удар на ЦСКА в мача беше в 60-ата минута чрез... Жеферсон. Бразилецът, играл като ляв бек, стреля от фаул, но не затрудни особено стража. В 62-ата Отабор проби, а играч на Чонбук изби топката към Евандро. Той я посрещна с десния крак, но кълбото бе отклонено в корнер от стража. Последваха по-тихи минути. В 76-ата минута Черниаускас замени Бусато под рамката и секунди по-късно литовецът отрази опасен удар.
Така ЦСКА не се разписа и в 3-ия си мач в Испания, но този път поне не загуби. Утре от 17:00 часа предстои контрола с Виктория Пилзен.