в днешния брой ЦСКА би Литекс 2:0 в контрола

ЦСКА би Литекс 2:0 в контрола

20-06-2021 Тема спорт

ЦСКА победи Литекс с 2:0 в първата си лятна контрола, която се проведе при закрити врата. Срещата на базата в Панчарево бе по-скоро учебна игра, а армейците заложиха на третия си, черен, екип, който не успяха да използват през миналата кампания.
Тимът на Любо Пенев взе инициативата от самото начало и още в 11-ата минута Бисмарк Чарлс откри. Ганайският нападател направи добавка с глава, след като топката се отби от напречната греда след изстрел на Мено Кох. В 21-ата при една от редките си контраатаки гостите от Ловеч получиха дузпа за нарушение срещу Стефан Неделчев. Димитър Евтимов обаче отрази силния шут от бялата точка на Илиян Капитанов в долния ляв ъгъл и изби в корнер. До почивката изгодни положения за ЦСКА пропуснаха Тиаго, Бисмарк и Греъм Кери.
През втората част Любо Пенев направи множество промени, като пусна в игра всички налични в състава футболисти. Армейците продължиха да доминират и в 80-ата минута Мартин Смоленски даде отличен извеждащ пас от дълбочина към Радослав Живков, който, останал сам срещу вратаря, реализира и оформи крайното 2:0.
До 24 юни ЦСКА ще продължи да се подготвя на клубната база в Панчарево, а ден по-късно отборът пътува за лагер в Австрия, където ще има 4 контроли - с Вакер Инсбрук (26 юни), Олимпиакос (30 юни), Вердер Бремен (4 юли) и Карабах (7 юли).