в днешния брой ЦСКА без проблеми в Горна Оряховица

ЦСКА без проблеми в Горна Оряховица

25-09-2019 Тема спорт

ЦСКА се класира без проблеми на 1/8-финалите за купата, след като победи Локомотив Горна Оряховица с 3:0, като гост. Добър мач за армейците изиграха Тони Уот, реализирал два гола, и руснакът Денис Давидов, вкарал дебютното си попадение. Червените записаха трета поредна суха мрежа след успехите с 1:0 над Ботев Пд и 3:0 над Царско село. Във всяка от срещите под рамката беше бразилецът Бусато.
Люпко Петрович даде почивка на част от титулярите, като в групата не бяха Занев и Евандро, а Али Соу остана неизползвана резерва. Бикел действаше като десен бек, а Антов партнираше на Албентоса в центъра на защитата. Давидов записа второ участие след това в първия кръг срещу Етър и беше позициониран зад нападателя Уот. В стартовия състав се завърна Пинто, а в групата точно след 2 месеца отново попадна и десният бек Стойчо Атанасов. С капитанската лента беше Малинов.
През първото полувреме ЦСКА не остави голови шансове на домакините, а на свой ред успя да се разпише и да създаде още няколко опасни ситуации. До почивката най-много се отличи Давидов, който не само реализира, но удари и греда. Червените действаха стабилно в защита, особено чрез Албентоса. Добре се представи и Антов. Ясно пролича, че неговата по-силна позиция е в центъра на отбраната, а не в полузащитата. За пореден път с изявите си се понрави Мазику. Крилото Отабор обаче не бе на добро ниво. Другият флангови играч Кери се представи по-сполучливо, като направи поредната си асистенция.
До 20-ата минута пред двете врати нямаше преки опасности, като армейците бяха наложили почти пълен териториален превес. В 20-ата Давидов разпечата домакините. Той получи топката от Отабор, финтира Пехливанов и с удар от 20 метра матира стража Василев за 1:0. Много добра индивидуална изява на Давидов.
В 26-ата минута руснакът беше много близо до отбелязването на втори гол. Той получи подаване от Мазику, нагласи си топката на десния крак и стреля, но този път в гредата. В 33-ата най-опитният от Локо Деян Христов шутира добре от фаул от около 30 метра, но кълбото премина на сантиметри встрани от вратата. В 35-ата пък Мазику отправи опасен шут от 18 метра след пас на Пинто, но малко над вратата.
10 минути след подновяването на играта ЦСКА сложи край на интригата. Кери центрира от фаул отляво, а Уот засече отлично с плонж с глава за 2:0. Веднага след попадението Давидов бе заменен от Тиаго, тъй като явно на този етап нямаше сили за повече минути. Малко след това Антов изпусна да вкара първия гол на червените след корнер през този сезон. В 62-ата минута Уот довърши Локо с второто си попадение. Тиаго пресира съперник и му отне топката, с което на практика подаде на шотландеца. Уот демонстрира бързина, отскубна се между двама бранители, мина покрай вратаря и вкара за 3:0.
В 70-ата минута Кери отправи точен удар от фаул, но не затрудни стража Василев. 4 по-късно Антов предотврати добра възможност за Локо, като застана на пътя на Христов, който беше на голова позиция. В 79-ата минута отново опитният Христов получи дълго подаване и си поведе отлично кълбото. Той преодоля Бикел и стреля по земя, но Бусато отрази. В 83-ата в игра за ЦСКА се завърна Стойчо Атанасов, който за последно бе на терена при 1:3 от Черно море - тогава бе заменен още преди почивката.
Така ЦСКА продължи безпроблемно за купата, а в неделя от 20:30 часа гостува на Берое за първенство.