13-02-2012 Хеттрик на Роналдо изстреля Реал на 10 точки пред Барса

Хеттрик на Роналдо изстреля Реал на 10 точки пред Барса

13-02-2012 Тема спорт

Реал (Мадрид) крачи уверено към титлата в Примера дивисион, след като разби тима на Леванте с 4:2 в домакинството си от 23-ия кръг. "Белият балет" пръв получи гол в своята врата още в 5-ата минута, дело на Густаво Кабрал, но след това Кристиано Роналдо наниза хеттрик в 45-ата от дузпа, в 50-ата и в 57-ата минута. Аруна Коне вкара още един гол за гостите в 63-ата минута, но Карим Бензема направи 4:2 в 66-ата минута. Така мадридчани записаха ??ести пореден успех на сметката си и вече имат преднина от 10 точки пред вечния враг Барселона. Леванте пък вече ??ести пореден мач няма успех на сметката си.

Срещата стартира много ло??о за Реал и още в 5-ата минута домакините получиха гол в своята врата. Густаво Кабрал бе изпуснат от защитата при едно центриране от фаул и с глава прониза мрежата на ??кер Касийяс за 0:1.

От този момент обаче "белият балет" буквално обсади вратата на своя съперник и зареди положение след положение. Само две минути по-късно мадридчани стигнаха до гол дело на Карим Бензема, но той бе отменен заради несъществуваща засада. В 9-ата минута пък Гонсало ??гуаин стреля от близо, но Густаво Мунуа спаси. Аржентинецът има??е нова възможност в 12-ата минута, но ударът му мина до вратата. След това и Кристиано Роналдо отправи изстрел, спасен от Мунуа, а и Бензема има??е нов ??анс в 22-ата минута, но отново Мунуа бе на мястото си.

В 26-ата минута обаче гостите при една от малкото си контраатаки бяха близо до удвояване на преднината си. Аруна Коне изведе Висенте ??бора в наказателното поле и той стреля от близка дистанция, като ??кер Касийяс трябва??е да се намесва ре??ително. Реал обаче продължи да натиска и ??гуаин се отчете с нов пропуск, а Мунуа сново спасяване в 37-ата минута. Усилията на домакините обаче дадоха резултат, като в 43-ата минута ??бора действа разсеяно в наказателното поле и докосна топката с двете си ръце. Съдията веднага посочи бялата точка и даде втори жълт и червен картон на играча на Леванте, а Кристиано Роналдо бе безпощаден за 1:1 от наказателния удар.

Второто полувреме Реал няма??е как да не се възползва от численото си предимство и още в 50-ата минута ??гуаин центрира великолепно от дясно и Роналдо с глава изведе своя тим напред в резултата. В 57-ата минута пък отново португалецът с уникално изпълнение в стил "падащ лист" препарира Мунуа за трети път.

Доста изненадващо обаче при едва третата си атака в мача Леванте стигна до втори гол. Оскар Серано центрира към Аруна Коне, който от близо с глава простреля Касийяс. Три минути по-късно обаче Роналдо изведе Бензема и той с техничен удар направи 4:2. След това и Месут Йозил бе близо до гола, но тресна гредата.

??грачите на Реал (Мадрид) обаче пожалиха своя съперник и намалиха оборотите до края на мача и предпочетоха да запазят силите си.

Със спечелените 3 точки "белият балет" вече има актив от 58 и е все по-далеч от Барселона и все по-близо до титлата. Леванте пък остава с 32 точки на 4-ото място в таблицата.