09-06-2020 Хаверц аут за битката между Давид и Голиат

Хаверц аут за битката между Давид и Голиат

09-06-2020 Тема спорт

Саарбрюкен пренаписа историята на Купата на Германия през март, когато победи елитния Фортуна Дюселдорф и стана първият отбор от четвъртото ниво, който стига до последните 4 на турнира. Вицепрезидентът на клуба Дитер Фернер „скромно“ определи постижението като „най-голямата сензация от раждането на Христос“. Големият герой на тази приказка е вратарят на отбора Даниел Бац, който спаси цели 5 дузпи при драматичния успех над Фортуна.
Саарбрюкен е един от основателите на Бундеслигата и вече спечели промоция за Трета лига, след като тимът бе обявен за шампион (б.р. – сезонът в четвъртото ниво бе отменен заради пандемията от коронавирус). След като елиминира и Кьолн във втория кръг на Купата на Германия (3:2), сега Саарбрюкен мечтае да вземе скалпа на още по-голям гигант – Леверкузен, и да си спечели еднократно пътуване до берлинския „Олимпиащадион“, за да се изправи срещу Байерн или Айнтрахт във финала. На хората на Лукас Квасниок обаче им липсва игрова практика, тъй като последният им официален мач бе чак на 7 март срещу Астория Уолдорф.
В същото време Леверкузен вече записа 5 двубоя след рестарта на Бундеслигата. Интересното е, че аспирините се представят по-добре като гост след възобновяването на първенството, подчинявайки Вердер, Борусия Мьонхенгладбах и Фрайбург. Но пък за сметка на това допуснаха цели 8 гола в двете си домакинства – 1:4 от Волфсбург и 2:4 от Байерн.
Леверкузен ще се стреми да стигне до финала за Купата на Германия за първи път от 2008/09, когто загубиха с 0:1 от Вердер. Основната цел на Петер Бос и момчетата му със сигурност е място в Топ 4 на Първа Бундеслига и класиране за Шампионската лига през следващия сезон, но с подобен съперник ще бъде истински провал, ако отборът не стигне до решаващия сблъсък за трофея.
В навечерието на сблъсъка Петер Бос получи лоша новина – суперзвездата на отбора Кай Хаверц ще пропусне визитата на Саарбрюкен. Треньорът на аспирините сподели, че 20-годишният нападател може да не играе и през уикенда в шампионатния мач с Шалке: „Този двубой идва прекалено рано за него. Нашата цел е да спечелим срещата и да се класираме на финал. Няма да давам почивка на нито един от важните футболисти. Освен Хаверц мачът ще пропуснат още Ларс Бендер, Дейли Синкгравен и Лион Бейли“.
Добрата новина за Бос е, че срещу Байерн през уикенда след контузия се завърна нападателят Кевин Фоланд. 17-годишният Флориан Вирц, който стана най-младият голмайстор в историята на Бундеслигата преди дни, най-вероятно ще започне като титуляр.
Срещата е днес от 21:45 часа и ще бъде предавана пряко по Диема спорт 2.