10-08-2011 Френски талант на Еспаньол съсипа малката Барса

Френски талант на Еспаньол съсипа малката Барса

10-08-2011 Тема спорт

Барселона за пета поредна година не успя да спечели турнира за Купата на Каталуния. Във финала на 22-ото издание на традиционната надпревара "блаугранас" отстъпиха на Еспаньол с 0:3. В герой за "папагалчетата" се превърна 19-годи??ният френски талант Тиери Бифума. Младокът, който има само два мача за мъжкия отбор на Еспаньол, наниза и трите попадения във вратата на Барса, съответно в 51-ата, 54-ата и 77-ата минути.

Без нито един играч от първия си състав, Барселона успя да се противопостави до почивката и тя дойде при нулево равенство. Еспаньол също бе??е без основните си футболисти, но сензацията Тиеви блесна с хеттрик след почивката и донесе трофея на своя тим. Французинът откри резултата в 51-ата минута с технично изпълнение с левия крак, а малко по-късно се разходи в наказателното поле на Барса и хладнокръвно покачи на 2:0. В 77-ата минута мощният нападател сам отне топката от футболист на съперника, напредна и оформи крайното 3:0.

БАРСЕЛОНА - ЕСПАНЬОЛ 0:3
0:1 Тиеви (51)
0:2 Тиеви (54)
0:3 Тиеви (77)

Съставът на Барселона: Ойер; Росел, Серхи Гомес, Армандо, Грималдо; Густаво, Еспиноза, Рафиня; Саул, Куенка, Делофеу