19-07-2015 Франция триумфира в Световната лига

Франция триумфира в Световната лига

19-07-2015 Тема спорт

Отборът на Франция е новият носител на титлата в Световната лига! "Петлите", които си осигуриха участие във Финалната ??естица, с победа над България във Варна във финала на Втора дивизия, демонстрираха по категоричен начин класата си и в Бразилия, а на финала не дадоха никакъв ??анс на Сърбия - 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:23).

Двубоят в Рио премина под диктовката на французите, за които звездите Антонин Рузие и Ървин Нгапет направиха отличен мач като Рузие реализира 17 точки, а Нгапет 16.

По този начин Франция спечели Световната лига за първи път в историята, с което завоюва и награден фонд от 1 милион долара. За сърбите най-резултатен бе Александър Атанасйевич, но активът му бе скромните за него 10 точки.

В третия гейм изглежда??е, че Сърбия ще се върне в мача като до самия край момчетата на Никола Гръбич и Камило Плачи водеха с няколко точки. "Петлите" обаче направиха великолепна серия, с която изравниха за 23:23, след което триумфираха с още две точки.

Голямата разлика между двата отбора бе в успе??ните атаки - 51% за Франция спрямо едва 40% за сърбите, които направиха и повече гре??ки - 23 спрямо 17 за съперника.

В мача за третото място САЩ победи Пол??а с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:23).