17-10-2015 Франция ни отне мечтата след драматично 2:3

Франция ни отне мечтата след драматично 2:3

17-10-2015 Тема спорт

Волейболните национали на България загубиха драматично от Франция с 2:3 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15) в зала "Арена Армеец" и пропускат финала на европейското първенство. Българите поведоха с два гейма във втория полуфинал от надпреварата на Стария континент, но допуснаха пълен обрат. Така Франция се класира за финала на турнира и ще спори за титлата със Словения, чийто състав изненадващо срази ??талия с 3:1 гейма в другия полуфинал.

Първи гейм - 25:17

Теодор Тодоров направи първата точка в мача, а Ники Пенчев заби за 2:0. Силен сервис на Антони Рузие обаче хвана българите неподготвени и резултатът бе 3:3. При 4:3 на сервис застана Вальо Братоев, който създаде ко??мари на Ървин Нгапет и съотборниците му със своя флот. На два пъти Нгапет не успя да посрещне началния удар на Братоев, а между тези две точки Рузие заби в аут. Лоран Тили поиска прекъсване, но след него българската блокада донесе 8:3 при първо техническо прекъсване. Макар и с нови трудности, „петлите“ успяха да вземат следващото разиграване за 8:4, а топка в аут на Пенчев значе??е 8:5.

Рузие отново не уцели полето и България поведе с 10:5. Французите върнаха 2 точки при 10:7, но блокадата на Теодор Тодоров направи аванса отново 5 точки – 12:7.

Добра защита и хитра атака по блока на Ники Пенчев донесе 15-а точка срещу 9 за съперника, а прекъсването дойде при 16:10.

„Петлите“ съумяха с малко да намалят пасива си, но сервисът на Ники Пенчев затрудни много посрещането им, а това бе допълнено от перфектна игра в защита, след която направихме 3 поредни точки до 21:13.

Френското посрещане изглежда??е в истински ??ок, а сервис на Льо Ру в аут донесе край на първия гейм при 25:17 за България!

Втори гейм - 25:22

Вторият гейм започна точка за точка, но топка в аут на Виктор Йосифов и мрежа на Тодор Алексиев дадоха преднина на Франция за 6:4. Нгапет пък хвана на блокада Владо Николов и така първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за съперника.

За съжаление началният удар на Нгапет потръгна, с което той направи 2 поредни точки до 11:6. Аут на „петлите“ намали пасива ни за 8:11, а успе??на блокада на Виктор Йосифов направи 10:12.

?? Рузие обаче извади мощен сервис, който бе неуловим за То??ко Алексиев за 14:10. Отново Виктор Йосифов с блокада върна още една точка – 12:14, но нови две поредни точки за съперника направиха техният аванс 16:12 на второ техническо прекъсване.

Нгапет стреля в аут, за да ни помогне в гонитбата, а в следващото разиграване блокада на Алексиев направи резултата 15:16. Фамозна защита на няколко пъти и в крайна сметка нова успе??на блокада върнаха равенството при 17:17. Тодор Алексиев направи нова блокада за 19:18. На начален удар застана Владо Николов, а мощният му сервис затрудни съперника, след което Нгапет прати топката в аут. Нов страхотен сервис на неостаряващия ни капитан, гарниран с блокада на Теодор Тодоров постигнаха и аванс за „лъвовете“ - 22:19.

В игра влезе Теодор Салпаров с цел да заздрави българското посрещане, а техничното отиграване на Владо Николов донесе 25-а българска точка срещу 22 за съперника и така на??ите момчета поведоха с 2:0 гейма!

Трети гейм - 24:26

?? третият гейм започна трудно за „лъвовете“, след като с три поредни точки съперникът поведе с 3:0 и запази преднината си до първото техническо прекъсване – 8:5. Тодор Алексиев направи точка за 8:7, след като преди това блокадата ни остави топката в игра след атака на Нгапет.

„Петлите“ си върнаха аванса за 10:7, но блок-аут на Владо Николов направи 10:9. Нгапет бе хванат и на блокадата, за да изравним за първи път в гейма – 10:10.

По-съобразителна игра на мрежата от страна на французите им даде нов крехък аванс за 12:10, но добрата игра в защита, последвана от успе??на атака на Владо Николов, върнаха равенството – 12:12. Все пак второто техническо прекъсване бе в полза на „петлите“ - 16:14.

Тониути ни изненада с флот сервиса си, с което Франция поведе с 19:16 и накара Пламен Константинов да поиска таймаут.

Обжалване на съдийското ре??ение показа, че ударът на Владо Николов е бил по блокадата на „петлите“ и така пасивът ни отново бе само точка – 18:19. Капитанът ни обаче бе хванат на мрежата за 18:21. След атака в аут на Франция отново бяхме много близо до съперника – 21:22.

Блокадата на Ники Пенчев щастливо срещна гърба на Рузия за 23:23, но все пак предимството бе за „петлите“. Първият им геймбол бе спасен от българските волейболисти, но при втория ло??ото посрещане позволи на Нгапет на мрежата да забие в на??ето поле за 26:24 и така Франция спечели третия гейм.

Четвърти гейм - 21:25

За съжаление и четвъртата част започна с три поредни точки за „петлите“, а след успе??на блокада на Теодор Тодоров за 6:7, техническата пауза дойде при 8:6 за Франция.

Нгапет и компания продължиха да увеличават аванса си до 12:8, след като Ники Пенчев бе хванат на блокада, а очевидно носена топка донесе нова точка за съперника. Владо Николов получи жълт картон за недоволството си от липсата на реакция у съдиите, но пък след това негов блок донесе 13-а точка за България срещу 15 за Франция.

Второто техническо прекъсване бе при 16:13, но след него и точка за България, на сервис застана Владо Николов. Неговият мощен начален удар затрудни „петлите“, а в последствие Тодор Алексиев донесе нова точка за България. Отново Алексиев с блокада пък изравни резултата – 16:16.

??грата продължи точка до точка до 21:20 за Франция, когато ло??о посрещане даде предпоставка за трудна атака на Алексиев, която бе хваната на блокада и така французите отново излязоха напред с 2 точки.

За съжаление след тайм аута, поискан от Пламен Константинов, момчетата на Лоран Тили направиха нови 2 точки и поведоха с 24:20. Нгапет отново хвана на блокада Владо Николов и след 25:21 четвъртият гейм бе за Франция и така всичко трябва??е да се ре??и в тайбрек.

Пети гейм - 12:15

Ре??ителният гейм стартира с две точки за България, а след гре??ка на „петлите“ авансът вече бе 4:1. След мощния сервис на Льо Ру обаче французите сведоха пасива си до една точка – 3:4.

Ас на Рузие заличи напълно предимството на България, което все пак бе върнато от атаката на Ники Пенчев – 6:5. Атака в аут на Владо Николов даде преднина на Франция от 8:6.

На??ите момчета успяха да изравнят за 9:9 и играта продължи точка за точка преди Владо Николов да бъде хванат на блок за 11:13. До края „лъвовете“ не успяха да върнат пасива си и след 12:15 пропуснаха ??анса да играят финал на Европейското първенство.