22-12-2011 Фамозен Бербатов при победата над Фулъм

Фамозен Бербатов при победата над Фулъм

22-12-2011 Тема спорт

Английският ??ампион Манчестър Юнайтед продължава да преследва с всички сили градския противник Манчестър Сити за първото място в Премиър лийг. Днес "червените дяволи" се разправиха с 5:0 с Фулъм и то на техния "Крейвън Котидж". Българският нападател на 19-кратните първенци Димитър Бербатов се завърна на терена след контузията си в глезена и само за 14 минути игра се разписа за пръв път в Премиър лийг през този сезон. Той вкара брилянтно попадение с пета за крайното 0:5, като това бе и негов юбилеен 50-и гол с екипа на Манчестър Юнайтед от трансфера му на "Олд Трафорд" през 2008 година.

Още преди почивката гостите си бяха осигурили успеха с голове на Дани Уелбек, Луи?? Нани и Райън Гигс. Голът на Гигс бе в рекордните 21 поредни сезона в Англия. В края на мача Рууни и Бербатов оформиха невероятния успех за Ман Юнайтед.

Гостите стартираха мача по възможно най-добрия за тях начин и след само пет минути игра вече водеха в резултата. Луи?? Карлу?? Нани се понесе по лявото крило и стигайки почти до аутлинията, центрира в наказателното поле, където Дани Уелбек бе оставен непокрит и с едно докосване прати топката в далечния ъгъл на Дейвид Стокдейл. Само петнайсетина минути по-късно самият Нани попадна в прегръдките на своите съотборници, след като с глава засече центриране на Райън Гигс и вкара първия си гол с глава за Манчестър Юнайтед, правейки резултата 0:2.

Малко преди почивката Райън Гигс ре??и напълно мача в полза на гостите с рекордно попадение. Негов удар се отклони в тялото на защитник на Фулъм и прехвърли Стокдейл за 0:3. Това бе 21-ви пореден ??ампионат на Англия, в който уелсецът се разписва, като освен това той е вкарвал гол във всяко едно издание на английската Вис??а лига от нейното създаване.

Второто полувреме премина съвсем спокойно за "червените дяволи", които се концентрираха главно върху това да задържат преднината си без да полагат прекалено много усилия. Единствената ло??а новина за тях бе травмата и на А??ли Йънг, който не успя да изиграе и един час с екипа на тима. Английският национал влезе в игра в 20-ата минута на мястото на контузения Фил Джоунс, но трябва??е да напусне терена с травма и на негово място се появи Парк Джи Сун.

В 76-ата минута и българският нападател Димитър Бербатов получи възможност за изява, след като бе пуснат в игра на мястото на Дани Уелбек. Неговото влизане в игра допълнително раздвижи играта на "червените дяволи" и Уейн Рууни в 87-ата минута с удар извън наказателното поле направи резултата 0:4.

Най-хубавото за Бербо в мача обаче те първа предстое??е, след като в 90-ата минута той бе открит от Валенсия в пеналтерията и с изящен удар с пета оформи крайното 0:5 с първия си гол от началото на сезона.